Україна має отримати повний доступ до ринків G7 та ЄС до 2030 року – Свириденко

Україна має отримати повний доступ до ринків G7 та ЄС до 2030 року – Свириденко
Україна вважає членство в ЄС запорукою своєї безпеки, в тому числі економічної. Про це сказала перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
 
«Важливою є не лише військова, але й економічна допомога. Адже поки наша армія виграє битви, економіці необхідно виграти війну», – підкреслила вона.
 
Міністерка зазначила, що задля досягнення такої перемоги необхідно реалізувати план з трьох пунктів. Перший пункт – це повноправне членство України в Європейському Союзі як шлях до безпеки.
Другий пункт – це повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року.
 
«Ми сподіваємося, що уряди цих держав наслідуватимуть приклад Великобританії, ЄС та Канади, які скасували мита на наступні 12 місяців. А також на те, що ці ринки лишатимуться відкритими в довгостроковій перспективі», – поділилася планами перша віцепрем’єрка.
 
Крім того, є й завдання розвитку чотирьох ключових галузей: військово-промислового комплексу та аерокосмічної промисловості, металургії та машинобудування, сільського господарства та харчової промисловості, а також ІТ-індустрії.
 
«Ми відновимо наші заводи, зробимо їх екологічними та допоможемо глобальній сталеливарній промисловості досягти цілей по декарбонізації», – пообіцяла Свириденко, говорячи про металургію.
 
У царині сільського господарства Україна має амбітну мету – опинитися в ТОП-5 країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Наша країна має значний потенціал і в ІТ-сфері. Відтак вона готова допомогти аутсорсерам стати власниками та розробниками продуктів.
 
«Для розвитку цих галузей готові надати інвесторам дешеву електроенергію та сировину для подальшої переробки. Ще одна наша перевага – безпечна і швидка логістика: не довше 72 годин до Західної Європи та ніч до Центральної і Східної Європи», – резюмувала представниця уряду.
 
Свириденко також проінформувала про свої зустрічі з міністром економіки Німеччини Робертом Хабеком, міністром промисловості і торгівлі Чехії Йозефом Сікелою, міністром інновацій Канади Франсуа-Філіпом Шампанєм, міністром економіки Бразилії Пауло Ґєдешем. Однією з тем перемовин була проблема розблокування українських портів.
Leave a reply