Увага! Попередження про ожеледицю!

Увага! Попередження про ожеледицю!
За даними Українського гідрометеорологічного центру, 8 грудня у Вінницькій області ожеледь, місцями налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця (І рівень небезпечності, жовтий).
Щорічно Міністерством охорони здоров’я України реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали при ожеледиці.
Намагайтеся дотримуватися простих рекомендацій, щоб уберегтися від значних
неприємностей в період ожеледиці.
Перед виходом із будинку:
• прикріпіть на підбори шматочок поролону (за розмірами підбору) або лейкопластиру;
• зробіть наклейку з лейкопластиру (ізоляційної стрічки) на суху підошву і підбор (хрест навхрест) і перед виходом натріть піском;
• натріть наждачним папером підошву перед виходом;
• намажте підошву клеєм типу “Момент” та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
Пам’ятайте, що кращими для пересування по льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.
Людям похилого віку краще в “слизькі дні” взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою валіза, то вона повинна бути такою, щоб її можна було носити через плече.
Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний
шлях автотранспорту, тому падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а в крайньому випадку і до загибелі.
• Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.
• Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.
Leave a reply