В дошкільних закладах нашої громади запроваджено нове меню

В дошкільних закладах нашої громади запроваджено нове меню

З 1 січня 2022 року в усіх дитячих садочках та школах України запроваджено оновлене меню. Нові норми харчування в освітніх закладах затвердив Кабінет Міністрів України. Відповідно до цих норм кулінарний експерт, автор та керівник проєкту Cult Food Євген Клопотенко розробив меню, яке включає 160 різноманітних страв. Куратором реформи харчування в освітніх закладах є дружина Президента Олена Зеленська.

В Іллінецькій громаді заклади дошкільної освіти вже освоїли нове меню, і, як стало зрозумілим  із відгуків вихователів, батьків та самих вихованців воно їм припало до смаку. Що ж собою являє оновлене меню, яка причина такого радикального оновлення?

З раціону дошкільнят виключили сосиски, ковбаси, обмежили споживання продукції з високим вмістом солі та цукру, додали більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних, кисло – молочних і м’ясних продуктів. З’явилися нові страви, як от: суп болгарський, рибна паличка з яйцем, мітболи, курячі нагетси, рибний хлібець, гратен, пастуший пиріг, бланманже, панкейки з повидлом тощо. Крім того, додали й традиційні українські рецепти. У меню садочків є борщ, капусняк, суп з галушками, печеня по – домашньому, вареники, тушкована капуста, пиріг з вишнею, яблуком,   картопляні зрази, запіканки сирні.

 “Ідея така: діти їдять здорову їжу в садочку, потім у школі, а потім і самі будуть готувати здорову їжу собі, а потім своїм дітям, а далі внукам”, – прокоментував Євген Клопотенко.

 Цим дописом започатковуємо серію репортажів про оновлене меню в закладах освіти Іллінецької міської ради.

 

 

Leave a reply