В Іллінецькій міській територіальній громаді нараховується 20 захисних споруд цивільного захисту

В Іллінецькій міській територіальній громаді нараховується 20 захисних споруд цивільного захисту

Захисні споруди цивільного захисту – інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

До захисних споруд цивільного захисту належать:
сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів;
протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості;
швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту – захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення. (підземний простір метрополітену, підземні паркінги, підземні переходи тощо).

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

В Іллінецькій міській територіальній громаді нараховується 20 захисних споруд цивільного захисту, з яких одне сховище та 19 протирадіаційних укриттів.

В місті більшість захисних споруд  розташовані безпосередньо на суб’єктах господарювання, або закладах освіти і призначені для укриття працюючих змін на підприємствах або учнів.

Найбільш доступними для населення міста є захисні споруди, розташовані у підвальних приміщеннях гуртожитків Іллінецького аграрного  фахового коледжу, розташовані за  по вул. Студентській,2.

Крім того в громаді обліковано 35 найпростіших укриттів, з яких 34 розташовані на території міста.

В якості таких укриттів можуть використовуватися всі наявні підвальні та цокольні приміщення багатоповерхових житлових будинків, закладів торгівлі, сільській місцевості погреби і ін.

Leave a reply