У громаді вакциновано проти коронавірусної інфекції 32 жителя. З понеділка в Україні розпочалася чергова ланка другого етапу вакцинації

У громаді вакциновано проти коронавірусної інфекції 32 жителя. З понеділка в Україні розпочалася чергова ланка другого етапу вакцинації
Шановні жителі Іллінецької міської територіальної громади!
 
   Комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради отримало 150 доз вакцини проти COVID – 19 Oxford-Astra Zeneca. Вакцина розроблена Оксфордським університетом та шведсько-британською компанією “AstraZeneca”, виготовлена в Індії під назвою Covishield.       Вакцина є безпечною та ефективною. Вона схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я ( ВООЗ ) для екстреного використання та пройшла перевірку Європейським агенством з лікарських засобів. 
   В Україні 24 лютого 2021 року розпочалась вакцинація від COVID – 19. Кількість осіб, які отримали щеплення станом на 22 березня 2021 року в Україні – 111025 , у Вінницькій області – 4160. В Іллінецькій міській територіальній громаді вакцинувались 32 жителя.
    Можливі реакції на щеплення: почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції, лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м’язах чи суглобах, нудота, втомлюваність, безсоння, збільшенні лімфатичні вузли. Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації.
   У комунальному підприємстві « Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради функціонує 2 стаціонарні (постійні) пункти щеплень від коронавірусної хвороби: на базі кабінету імунопрофілактики Іллінецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини ( каб. № 6 ) та оглядового кабінету (каб. № 4), а також 4 тимчасові пункти (в Жорницькій, Сороцькій, Борисівській та Бабинській амбулаторіях загальної практики сімейної медицини).
  Постійний пункт Іллінецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 проводить вакцинацію від COVID- 19 щотижня у середу , з 8.30 до 14.30.
   Пункт щеплення кабінету № 4 вакцинує осіб щоденно з 8.30-до 14.30.
  Тимчасові пункти працюють згідно з додатковим графіком, відповідно до кількості осіб, запланованих на вакцинацію.
   Щеплення проводить бригада із 2 лікарів та 2 медичних сестер, які пройшли спеціальне дводенне навчання на базі ДУ « Вінницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
   Після вакцинації пацієнти спостерігаються протягом 30 хвилин в окремій кімнаті. Якщо введена одна доза вакцини, обов’язково необхідно отримати другу дозу цієї ж вакцини через 8- 12 тижнів, щоб завершити курс вакцинації.
  На даний час реалізовується I та II етапи щеплення від COVID-19 згідно з Дорожньою картою, затвердженою наказом МОЗ України від 24 грудня 2020 року № 3018 зі змінами, внесеними наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11 березня 2021 року № 443 «Про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації»
    Під час I і II етапів вакцинації щеплення проводиться медичним працівникам стаціонарних відділень, де лікуються хворі на COVID – 19; працівникам інших медичних закладів, у тому числі приватних; працівникам екстреної медичної допомоги; соціальним працівникам; військовослужбовцям та учасникам АТО/ООС; працівникам прозорих офісів та установ, які контактують з великою кількістю населення.
     Записатись на вакцинацію можна 3 способами. Через :
– Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал дія ) та його мобільний застосунок ( Дія );
– Національний контакт – центр Міністерства охорони
здоров’я України з питань протидії поширенню COVID -19,   ☎️ тел. 0-800-60-20-19
– заклад охорони здоров’я ( реєстратура закладу, сімейний лікар, вебпортал МІС).
 
 
Leave a reply