В Іллінецькій міській територіальній громаді відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики

В Іллінецькій міській територіальній громаді відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики
Відповідно до плану Міністерства культури та інформаційної політики, сьогодні у нашій громаді відбувся обласний семінар за участю представників місцевих органів управління та керівників мистецьких шкіл 14 територіальних громад області.
Тема семінару досить актуальна: «Імплементація норм освітнього законодавства: запровадження нових підходів до організації освітнього процесу в мистецьких школах та забезпечення якості освіти». Проведення даного семінару ініціювала Колос Тетяна Миколаївна, керівник експертної групи з мистецької освіти Директорату мистецтв та мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України за підтримки Галини Смолєнцевої, головного спеціаліста відділу культурно-мистецьких установ управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації.
Метою семінару є підготовка керівників мистецьких шкіл та представників органів управління мистецькими школами в громадах до запровадження інструментів доступності та якості початкової освіти мистецької освіти, а також нових підходів в організації освітнього процесу.
Гості та учасники навчального заходу зібралися у дитячій музичній школі, де працівники школи провели реєстрацію відповідно до вимог карантинних обмежень. Всі 35 учасників мали сертифікати про повну вакцинацію.
По завершенню реєстрації для прибулих учасників зібрання директор краєзнавчого музею Вікторія Настич провела екскурсію містом та розповіла про визначні місця й нашу громади. Адже сам семінар проходив у приміщенні Центру активності громадян, який було відкрито напередодні в Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці.
З вітальним словом до присутніх звернувся Іллінецький міський голова Володимир Ящук. Володимир Миколайович привітав усіх спікерів та учасників семінару на Іллінецькій землі. Він розповів про роботу, яка проводиться в громаді задля покращення матеріально-технічної бази закладів культури, про переформатування сільських бібліотек у сучасні мультимедійні багатофункціональні інформаційні центри, підтримку мистецьких проєктів та заходів, створення належних умов для того, щоб в закладах культури було тепло, затишно, красиво.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Людмила Трохимець акцентувала увагу присутніх на тому, що в громаді сприяють розвитку культури. Проведено ремонти в Іллінецькій дитячій музичній школі та в багатьох бібліотечних та клубних закладах. Жодного закладу культури не було закрито. Вона побажала усім учасникам семінару плідного, цікавого, успішного навчання.
Про те що музичні школи та фахівці музичної освіти виховують культурну еліту нашого суспільства, України, Вінниччини, громади, в якій працюють, наголосила у своєму виступі начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Ольга Дернова.
Ольга Миколаївна сказала, що управління культури та креативних індустрій, кожен з працівників культури на місцях, у своїх громадах, усі разом, однією командою роблять усе можливе, щоб культура Вінницької області була на найвищому рівні в Україні у різних мистецьких напрямках.
Вона зауважила, що невипадково семінар проводиться саме в Іллінецькій міській територіальній громаді, адже тут є співпраця та взаєморозуміння у всіх питаннях між міською радою та управлінням культури.
Подякувала міському голові Володимиру Ящуку за підтримку галузі культури, за можливість провести такий захід на базі Іллінецької громади організатор семінару, керівник експертної групи з мистецької освіти Директорату мистецтв та мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України Тетяна Колос.
Тетяна Миколаївна розповіла, що це вже третій семінар з даної теми та висловила сподівання, що він буде успішним, цікавим, результативним.
Про роботу галузі нашої громади в умовах децентралізації, співпрацю між органами управління та музичною школою, перехід, підтримку, фінансування установи, про спільні плани розповіла начальник управління культури Іллінецької міської ради Юлія Весна.
Учасники семінару мали змогу поділитися власним досвідом роботи з організації доступу до початкової мистецької освіти у своїх громадах. Так, керівник Слов’янської школи мистецтв Олексій Кулешов з Донецької області, розповів як організовувалася робота школи, піднімався рівень якісної мистецької освіти у школі м.Слов’янськ.
Модератором зустрічі була Тетяна Колос. Адже, як керівник експертної групи з мистецької освіти вона є «амбасадором» у розробці концепції сучасної мистецької освіти. Тому семінар, що тривав до 18.00 був змістовним та інформативним: новації освітнього законодавства, роз’яснення змінених функцій та повноважень органів управління, забезпечення балансу між правами засновника і автономією закладу освіти, порядок організації доступу до початкової мистецької освіти.
По завершенню усі учасники семінару отримали Сертифікати про проходження навчання відповідного спрямування. Але найцінніше, що повезуть додому керівники шкіл – це інформацію, що отримали від Тетяни Колос, знання які, без сумніву, застосують і впровадять на місцях.
Leave a reply