В Іллінецькій міській територіальній громаді вшанували пам’ять жертв Голокосту

В Іллінецькій міській територіальній громаді вшанували пам’ять жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, Україна разом зі світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту.

Ця дата обрана не випадково, оскільки саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору – Освенцим.

Загалом у фашистських таборах смерті було знищено близько 6 мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

Під час німецької окупації в Іллінцях було створено гетто, куди зігнали не тільки іллінецьких євреїв, а й євреїв з навколишніх містечок та сіл. Також в гетто опинилися ті, хто потрапив до Уманського котла і не зміг евакуюватися, переважно жителі Вінницької області. Усіх бранців змусили носити на одязі пов’язку із шестикутною зіркою Давида.

Пізніше людей вивозили за межі населених пунктів та безжально розстрілювали. Масові розправи були вчинені у листопаді 1941 року та у квітні-травні 1942 року. Жителі нашого міста та сіл, ризикуючи власним життям та життям своїх дітей, допомагали представникам єврейської громади врятуватись від смерті, переховували від нацистів, брали в родини їх діток, допомагали з документами.

До скорботних заходів, які відбувались у цей день в Україні та світі, долучилася й наша громада.

Заступники міського голови Олег Дмитрик та Людмила Трохимець, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Наталія Чигрин, представники міської ради поклали квіти та лампадки до пам’ятних знаків, встановлених на місцях поховань жертв масових розстрілів.

Про трагедію єврейського народу та події, що відбувались у роки Другої світової війни на Іллінеччині, розповіла присутнім начальник управління культури міської ради Юлія Весна.  Пам’ять усіх жертв Голокосту вшанували хвилиною мовчання.

Leave a reply