Семінар – практикум для вихователів в  Іллінецькому  дошкільному навчальному закладі № 1 «Сонечко»

20 березня 2018 року  в  Іллінецькому  дошкільному навчальному закладі № 1 «Сонечко» відбувся семінар – практикум для вихователів.

На семінар були запрошені: методисти методичного кабінету управління освіти Іллінецької міської ради Ганна  Дацюк   та  Любов Чирва.

Тема семінару надзвичайно актуальна – розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку.

Дитячий садок – це перша ступінь системи освіти і перед педагогами та батьками наших вихованців стоїть надзвичайно важливе завдання:  закласти основу мовного розвитку дошкільнят, розвивати у дітей правильність мовлення, культуру спілкування, бажання розмовляти.

Отож, на семінарі-практикумі педагоги мали змогу розширити та поглибити  свої знання, активно впроваджувати набуті уміння і навички в роботу з дошкільнятами.

Педагогічним колективом вироблені рекомендації та поради щодо розвитку мовлення дітей дошкільного віку.

Мова батьків, усіх членів сім’ї – це перший зразок, який наслідує дитина. Навіть якщо Ви мовчазні від природи – все одно постійно говоріть з малюком.

Завжди підтримуйте прагнення дитини до спілкування, вислуховуйте її уважно, не обривайте. Відповідайте на всі питання спокійно, неквапливо, чітко, виразно, голосом середньої сили.

Шануйте дитину! Давайте їй можливість чути себе і Вас. Під час розмови намагайтеся вимкнути телевізор, радіо тощо.

Ніколи не сюсюкайте з дитиною і не відтворюйте неправильну мову дитини.

Говоріть повільно, простими словами, короткими фразами, витримуйте паузи між фразами.

– Постійно читайте дитині добрі вірші, казки, розповіді.

Особливу увагу приділяйте розвитку дрібної моторики, бо вона безпосередньо пов’язана з розвитком мови. Ліплення, малювання, ігри з дрібними предметами – усе це допоможе мові, а в майбутньому – в опануванні письма.

Leave a reply