В Іллінецькому краєзнавчому музеї відбулась презентація книги Ольги Рудник «Надсобський край. Іллінецький район»

В Іллінецькому краєзнавчому музеї відбулась презентація книги Ольги Рудник «Надсобський край. Іллінецький район»
В Іллінецькому краєзнавчому музеї 27 травня відбулась презентація книги історика, краєзнавця, педагога, дослідниці історії Вінниччини Ольги Григорівни Рудник «Надсобський край. Іллінецький район».
Це найбільше масштабне видання про Іллінеччину, наповнене невідомою раніше інформацією, унікальними світлинами, фотографіями останніх викопних знахідок з авторськими світлинами від початку ХХ століття до останніх подій розвитку історії.
Нове видання знайомить читачів з минулим Іллінеччини та розкриває у найбільш повному обсязі маловідомі сторінки історії рідного краю.
У книзі описуються події від часів трипільсько-арійської цивілізації, скіфської, слов’яно – руської середньовічної доби, століття литовсько – польського, російського панування, радянський та пострадянський період. Територіально видання охоплює частково історію навколишніх міст: Липовця, Немирова, Гайсина, Оратова та прилеглих до них сіл.
Захід, приурочений до ювілею авторки. До музею завітали представники громадськості та поціновувачі наполегливої і кропіткої праці Ольги Григорівни.
«Це важлива подія для нашої громади, – сказала у своєму вітальному слові начальник управління культури міської ради Юлія Веснаю. – Адже книга «Надсобський край. Іллінецький район» про наше коріння, про видатних іллінчан, про пам’ять поколінь та зв’язок минулого з майбутнім. І я хочу сьогодні подякувати Ользі Григорівні за ту величезну роботу, яка була проведена задля того, щоб видання було опубліковане. Ваша щира любов до справи життя та відданість, із якою Ви цим займається, надихають і захоплюють. Важливо, що у своїх краєзнавчих нарисах Ви використовує не лише архівні та історичні матеріали, Ваші дослідження містять спогади людей, очевидців подій, історії, що передавались від покоління до покоління. Це дає змогу донести до читача правдиві факти про події минулого. Книга стане в нагоді усім, хто цікавиться минулим своєї малої Батьківщини, — історикам, вчителям, учням, студентам, справжнім шанувальникам культурної спадщини Іллінеччини та Вінниччини”.
Leave a reply