В Іллінецьку ОТГ за досвідом

16 листопада на базі культосвітніх закладів нашої громади проведено виїзне одноденне заняття учасників курсів підвищення кваліфікації Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму. До нас завітали директори сільських (міських) будинків культури та методисти центральних, міських, районних бібліотек.
 
Програма перебування в Іллінецькій ОТГ була насиченою та змістовною. Тема зустрічі – «Методична служба у контексті децентралізаційних процесів: актуалізація діяльності для вирішення проблемних професійних завдань».
 
Слухачів навчально-методичного центру зустрів директор комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради» Микола Романов і провів екскурсію містом, розповівши про його славну історію, про реалізовані за останній час проекти, а саме: реконструкцію Європейської площі, встановлення камер відеоспостереження, організацію роздільного збору сміття та будівництво сміттєсортувальної станції, озеленення міста.
 
Далі в міській раді відбулась зустріч культармійців області з керівництвом міської ради. Іллінецький міський голова Володимир Ящук розповів про об’єднану громаду, реалізовані проекти в культурній сфері, про плани і власні, «іллінецькі», підходи до справ.
 
І на підтвердження усіх цих слів присутніх запросили на відкриття Павлівської сільської мультимедійної бібліотеки, яка у рамках проекту «Тепла медіа бібліотека – творчий осередок сільської громади” була переобладнана в сучасний інформаційний центр.
 
Знайомство з проектами, котрі було реалізовано у цьому році, продовжили на кратері астероїда в селі Лугова – об’єкті природньо-заповідного фонду, геологічній пам’ятці природи, вік якої понад 400 мільйонів років. гості мали можливість побачити, що було зроблено міською радою з метою збереження цієї унікальної пам’ятки природи та облаштування туристичного об’єкта «Іллінецький кратер». Розповіла багато цікавих фактів про Іллінецьку астроблему та про історію Іллінеччини краєзнавець Ольга Рудник.
 
Учасники навчання завітали також й до Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, де перед ними виступив директор комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради» Микола Романов з інформацією про інноваційні напрямки роботи у сфері діяльності закладів культури Іллінецької ОТГ. Після чого бібліотечні і клубні працівники розділилися на секційні заняття: у міській книгозбірні – працювали бібліотекарі, а директори закладів культури клубного типу побували у Василівському сільському будинку культури, в якому завершується капітальний ремонт. Там вони мали змогу познайомитися з роботою цього закладу культури, поспілкуватись з в.о. старости Василівського старостинського округу та працівниками будинку культури, переглянути концерт учасників художньої самодіяльності, зазирнути до котельні, де встановлено макарівський котел, й дізнатись як облаштовано систему опалення.
 
По завершенню навчання культпрацівники області відвідали краєзнавчий музей і повернулися додому сповнені новими враженнями та емоціями.

 

Leave a reply