В Іллінцях відкрито краєзнавчий музей

18 травня, в Міжнародний день музеїв, відбулась знакова подія для нашого міста та району – відкриття  оновленого краєзнавчого  музею.

Краєзнавчий музей на Іллінеччині розпочав свою роботу  ще у далекому 1967 році.  Розміщувався він у приміщенні Свято-Воскресенського собору. Неоціненний внесок у його створення, наповнення експозицій унікальними експонатами зробив Дмитрій Трохимович Горбовський з Кантелини, який довгий  час працював директором музею.

У 90-х роках ХХ століття після відновлення роботи Свято-Воскресенського собору, музей декілька раз змінював місце розташування, а згодом експонати зберігались в підвальному приміщенні центральної районної бібліотеки, багато з них було втрачено.

Тож мова про відновлення музею вже йшла давно. Влада та громадськість  спільними зусиллями працювали над його створенням та  відновленням  фондів музею. Звичайно, на цю роботу пішов не один рік. Спочатку було вкладено чималі кошти на реконструкцію будівлі. Згодом розпочалися роботи з внутрішнього дизайну та збору експонатів. Проте  сьогодні можна з упевненістю сказати, що музей стане однією з визитівок нашого  міста та району.

Урочистості з нагоди відкриття  краєзнавчого музею зібрали чимало жителів району. Привітали іллінчан з цією довгоочікуваною подією міський голова  Володимир Ящук, заступник голови райдержадміністрації Валентина Поїзд, голова районної ради Сергій Загороднюк, завідувач науково-методичного відділу Вінницького обласного краєзнавчого музею Марина Кошельник, науковий співробітник Юлія Бабій,  громадськість міста та району. Звучали слова подяки усім тим людям, хто долучився до цієї гарної справи, хто працював над тим, аби відновити музей.

“Це справді неординарна подія для нашого міста, – зазначив у своєму виступі Іллінецький міський голова Володимир Ящук. – Багато хто з людей старшого покоління пам’ятає музей, який функціонував в Іллінцях у 80-90 -тих роках минулого сторіччя. Тож сьогодні дуже приємно завітати в оновлений краєзнавчий музей, де можна ознайомитись з історією, культурою нашого краю, дізнатись про видатних особистостей, які прославили Іллінеччину. За це я хотів би, насамперед, подякувати  директору музею Вікторії Настич, завдяки ентузіазму, наполегливій праці, старанню якої краєзнавчий музей отримав друге життя. За рік вона провела колосальну роботу зі збору експонатів, оформлення експозицій та стендів”.

Володимир Миколайович запевнив, що  міська рада й надалі буде  підтримуватиме музейницьку справу і людей, які плідно працюють над збереженням сторінок історії рідного краю для нащадків, і вручив директору музею подарунок.

Почесне право перерізати стрічку було надано голові громадської організації «Іллінці – наше місто» Олегу Кружільному та директору музею Вікторії Настич.

Далі кожен з учасників урочистостей мав можливість ознайомитись з експозицією музею, котра розміщена в п’яти залах. У першому залі експонуються картини місцевих художників В.М.Когут, А.М.Херовимчука, А.В.Шмигори, І.Білаша. У другому залі зібрано предмети побуту та домашнього ужитку ХУІІ-ХХст. Тут  милують око вишиті українські рушники та старовинні сорочки, багато своєрідних жіночих хусток, різноманітні керамічні вироби і посуд, які представляють майже всі регіони України.  Експозицію прикрашають  самоткані килими, чудові вишиванки та вишиті подушки. У третьому залі можна ознайомитися  з  природою та археологічними знахідками Іллінеччини. Четвертий  зал – зал  бойової слави (козацька доба, Перша світова війна, Друга світова війна, війна в Афганістані, події АТО). У п’ятому залі розміщена колекція музичних інструментів, предмети посуду, керамічні вироби, нумізматика, тощо.

 

 

Leave a reply