В Іллінцях вшанували подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

В Іллінцях вшанували подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Тож сьогодні вшанувати людей, які ціною власного здоров’я здобули перемогу над страшною катастрофою та схилити голову перед пам’яттю тих, хто загинув у цій боротьбі, хто обпалений радіацією не дожив до цього дня, на Меморіал Слави у місті Іллінці, де встановлено пам’ятник Героям Чорнобиля, прийшли керівники громади, працівники міської ради, представники громадської організації «Союз Чорнобиль Україна».

Начальник управління культури Іллінецької міської ради Юлія Весна розповіла, що саркофаг «Укриття», був споруджений у найкоротший строк – 206 днів, та забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

Юлія Весна додала, що за 35 років відійшли у вічність тисячі ліквідаторів, серед них 58 наших земляків.

«Трагедія могла набрати масштабніших обертів, але в надскладних умовах, у самому епіцентрі випромінювання, ви, не шкодуючи свого життя, вступили у двобій із невидимим ворогом та самовіддано захищали людство від наслідків дії радіації. Сьогодні ми не маємо права забути про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції і повинні передати цю пам’ять нашим дітям. Низький уклін і безмежна вдячність рятівникам! Сердечно зичу вам міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Дякую вам за самопожертву, відвагу та сміливість», – зі словами вдячності до учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи звернувся міський голова Володимир Ящук.

Ліквідатори аварії на ЧАЕС та активні учасники громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» були нагороджені грамотами Іллінецької міської ради та громадської організації «Союз Чорнобиль Україна».

Пам’ять іллінчан-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які пішли передчасно з життя, залишивши по собі гострий біль втрати та світлий спомин вдячних сучасників, учасники мітингу-реквієму вшанували хвилиною мовчання. До підніжжя пам’ятника лягли квіти вдячності та шани.

Leave a reply