На оперативній нараді в міській раді йшлось про нову програму підтримки підприємництва «Будуй своє»

Перший заступник міського голови Олег Дмитрик провів щопонеділкову оперативну нараду за участі заступників міського голови, секретаря міської ради, в.о. старост, начальників  управлінь та відділів, працівників апарату міської ради, головного лікаря комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги», директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» Іллінецької міської ради. На нараді керуючий  Іллінецького територіально відокремленого безбалансового відділення №10001/0148 філії – Вінницьке обласне управління АТ «Державний ощадбанк» Олександр Вітвіцький презентував нову програму підтримки підприємництва «Будуй своє». Олександр Вікторович розповів, що програма «Будуй своє» має загальнодержавне значення, бо розвиток підприємництва – це основа економіки. Програма розрахована як на клієнтів банку, так і на тих громадян, які не є клієнтами  банку. Але,  звісно, клієнти банку отримують більше в рамках програми. Щоб стати учасником програми підприємець повинен: отримати наліпку або зареєструватись на порталі «Будуй своє». Підприємець може отримати наліпку в будь – якому відділенні Ощадбанку (навіть якщо він не є клієнтом банку) або завантажити промо – матеріали на порталі «Будуй своє» після реєстрації та роздрукувати їх самостійно. Для того, щоб отримати наліпку у відділенні, підприємець повинен показати документи, які свідчать про те, що він є власником ФОП або ТОВ.   Програма розпочалась  11 вересня 2017 року.  Від початку програми у відділені відкрито 11 рахунків та зареєстровано 37 суб’єктів підприємницької діяльності.

Загалом, програма підтримки малого бізнесу Ощадбанку складається з чотирьох блоків.

Перший блок під назвою «Стартуй легко» – стартовий пакет для бізнесу. Купуючи його, лише зареєстрований чи вже діючий підприємець одразу отримує корпоративну картку та розрахунковокасове обслуговування. Також вже можна скористатись сучасним Інтернет- і мобільним банкінгом. Їх функціонал до кінця року буде на рівні кращих зразків таких сервісів для малого бізнесу.

Другий блок – «Будуй своє зручно». Це фактично «рука допомоги» від великих компаній – маленьким. Для людей, які знаходяться на початку свого підприємницького життя, гранди вітчизняного бізнесу пропонують знижки, пропозиції безкоштовно скористатись послугами протягом певного періоду часу, заохочувальні програми. Серед партнерів проекту вже є Київстар, «Нова пошта» та розробник програми аутсорс-бухгалтерії mtax. Партнерська програма «Будуй своє» є відкритою платформою, до якої планується долучити лідерів бізнесу транспортних, маркетингових, рекрутингових послуг, а також мережі готелів, заправних станцій тощо.

Головним ядром навчальної частини програми під назвою «Вчись та розвивайся» є однойменний портал buduysvoe.com. Тут особа, зацікавлена в підприємництві, може пройти тест та зрозуміти, який з нього підприємець, де його слабкі та сильні сторони в організації малого бізнесу. Коли пріоритети розвитку визначені, підприємець-новачок може пройти навчальні курси, отримати пораду ментора або ознайомитись із новітніми матеріалами по темі власного бізнесу.

Для безпосереднього спілкування експертів з бізнесу та бізнесменів-початківців заплановано й офф-лайн події.

Останній блок програми – «Отримай фінансову підтримку». Фактично Ощадний банк розгортає нову програму мікрокредитування підприємців (сума кредиту – від 50 тисяч до 5 мільйонів гривень), яка стартує в Києві вже цього року і до кінця 2018-го охопить всі регіони України. Фінансову підтримку підприємцям надає і місцева влада: спільні з Ощадбанком програми часткової компенсації вартості кредитних ресурсів для малого бізнесу вже працюють у 9 областях Україні, а в 4 – такі програми близькі до запуску.

Крім того, Ощадбанк у партнерстві з фондом WNISEF кредитує соціальне підприємництво під 5-10% річних у гривні. Працюють програми з Німецько-українським фондом та Європейським інвестиційним банком на 220 млн. євро. Діє програма підтримки підприємництва, яку Ощадбанк започаткував з ЄБРР, що передбачає торгове фінансування.

Запуск програми – черговий етап реалізації стратегії Ощадбанку, закріпленої в Меморандумі між ЄБРР,  Міністерством фінансів України та банком, який передбачає більшу сфокусованість фінансової установи на послугах для підприємців.

 

 

 

Leave a reply