Відбулась оперативна нарада

Перший заступник міського голови Олег Дмитрик провів щопонеділкову оперативну нараду за участі заступників міського голови, секретаря міської ради, в.о. старост, начальників  управлінь та відділів, працівників апарату міської ради, головного лікаря комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги», директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» Іллінецької міської ради. На нараді директор комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» міської ради Микола Романов інформував про проведення 13-15 вересня цього року в селі Жорнище І Всеукраїнського пленера майстрів гончарної справи, присвяченого пам’яті нашого славетного земляка, заслуженого майстра народної творчості України Олександра Дорофійовича Ганжі, котрий народився у цьому селі.

Головний лікар комунального  закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради Олександр Бабушок  розповів про нараду з питань розвитку сільської медицини за участі Президента України Петра Порошенка, на якій йшлось про медичну реформу в Україні. Програма реформи сільської медицини була розроблена за дорученням Глави держави. Вона, на переконання Президента, «дає сучасні відповіді на виклики, які існують зараз перед державою». Серед новацій, які пропонується запровадити – телемедицина. Так в  кожному ФАПі, амбулаторії будуть створені умови, аби медичний працівник зміг зробити якісне обстеження пацієнта та отримати консультацію від своїх колег з району чи більш кваліфікованих профільних лікарів. Буде проведений широкополосний Інтернет. Медичний працівник матиме доступ для отримання консультації найкращих фахівців. Сімейний лікар на рівні району матиме можливість дати направлення, рекомендувати або зробити запит на консультацію фахівців вищої категорії – професорів, щоб зберегти ту «золоту годину», яка має надзвичайне значення для пацієнтів при багатьох захворюваннях. Амбулаторії загальної практики сімейної медицини та ФАПи планується обладнати мінімальним пакетом для проведення лабораторних досліджень для того, щоб консультант приймав рішення базуючись на об’єктивній інформації, яка буде в його розпорядженні. Крім того, Глава держави повідомив, що має намір звернутися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради, з проханням  передбачити фінансування цієї програми у бюджеті на наступний рік. Він зазначив, що отримав запевнення у реальній підтримці і допомозі запровадження таких технологій в нашій державі від Президента Світового банку під час  візиту у Вашингтон. Також, на переконання Петра Порошенка, цілком справедливим і правильним буде спрямування частини награбованих коштів, вилучених Генеральної прокуратурою у представників колишньої влади, на розвиток медичної галузі у сільській місцевості. І головне, на чому акцентував увагу учасників наради Петро Олексійович,  для мешканця села ця послуга має бути безкоштовною. Також очільник держави зауважив, що планується суттєво підвищити заробітну плату працівникам охорони здоров’я на селі, що стане одним  із  чинників вирішення проблем кадрового забезпечення.

Підсумовуючи, проведення наради перший заступник міського голови Олег Дмитрик подякував усім, хто брав участь в організації та проведенні пленеру гончарів, і вручив подяки міського голови в.о. старости сіл Жорнище, Шевченкове, В’язовиця Оксані Письменній та колективу комунального підприємства «Добробут» міської ради.

Leave a reply