Відбулась щотижнева оперативна нарада

19 червня перший заступник Іллінецького  міського голови Олег Дмитрик, секретар міської ради Наталія Чигрин провели оперативну нараду за участі заступників міського голови, в.о. старост, працівників апарату Іллінецької міської ради, головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги, начальника управління освіти, директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради».

На оперативній нараді виступив начальник Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Віктор Матящук, який поінформував учасників наради про урядовий проект пенсійної реформи.

Віктор Анатолійович розповів, що солідарну пенсійну систему, яка діє зараз, люди називають несправедливою. Адже згідно з нею, люди, які пропрацювали однакову кількість років, які одержували однакову зарплатню, але вийшли на пенсію в різні роки, отримують різну пенсію. Тому відбудеться перерахунок пенсій відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески. Розмір пенсії залежатиме від трьох показників – середньої зарплати за останні 3 роки, індивідуального коефіцієнта зарплати і коефіцієнта страхового стажу. Щоб дізнатися суму майбутньої пенсії, ці складові треба помножити між собою. Крім того, щороку для захисту від інфляції пенсії індексуватимуть (перераховуватимуть).

Страховий стаж для виходу на пенсію збільшать із 15 до 35 років. У 2018-му році, щоб вийти на пенсію потрібно буде мати 25 років страхового стажу, у 2023-му – 30 років, у 2028-му – вже 35 років для людей, що виходять на пенсію за віком (60 років). Пенсійний вік при цьому не підвищуватимуть.

Планується з 1 січня 2018 року скасувати право на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. Це не стосуватиметься лише військовослужбовців. Якщо в людини не буде відповідного страхового стажу пенсія не нараховуватиметься, однак вона матиме право на соціальну допомогу.

Також Кабмін пропонує скасувати обмеження розміру пенсій працюючим пенсіонерам. Працюючий пенсіонер зможе отримувати повну пенсію

Пропонують позбавити права дострокового виходу на пенсію всіх пільговиків, за винятком військових. Зараз право дострокового виходу на пенсію мають ті, хто працює на небезпечних і шкідливих підприємствах, а також медики, педагоги, правоохоронці. Пропонують, щоб замість дострокової пенсії роботодавці платили за таких працівників – підвищені ставки соціального внеску. За рахунок цього після виходу на пенсію вони будуть отримувати більше.

По завершенню свого виступу начальник Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Віктор Матящук дав відповіді на питання щодо пенсійного законодавства, які цікавили в.о. старост, начальників управлінь і відділів міської ради.

 

Leave a reply