Відбулася 17 сесія Іллінецької міської ради 8 скликання

Відбулася 17 сесія Іллінецької міської ради 8 скликання

На 17 сесії Іллінецької міської ради 8 скликання були присутні 21 депутат міської ради, а також депутат Вінницької районної ради Олег Дмитрик.

Загалом депутати міської ради на сесії розглянули понад 30 питань.

Депутати проголосували за затвердження звіту про виконання бюджету Іллінецької міської  територіальної громади за I півріччя 2021 року, внесення змін до Положення про громадський бюджет Іллінецької міської територіальної громади, затвердженого рішенням 14 сесії Іллінецької міської ради 8 скликання від 22.06.2021 року №355, про присвоєння назви новоутвореному іменованому об’єкту, про  затвердження Зон санітарної охорони Іллінецького родовища питних підземних вод, про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів на території Іллінецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки  в  новій  редакції.

До порядку денного 17 сесії міської ради 8 скликання також було внесено ряд земельних питань.

Одним із важливих було питання про розмір тарифів на водопостачання та водовідведення, що надзвичайно  хвилює жителів міста, які завітали на сесію.

Перед містянами виступив директор комунального підприємства «Іллінціводоканал» Іллінецької міської ради Юрій Томащук, який пояснив, що на розроблення тарифу впливають певні чинники, серед яких збільшення розміру мінімальної заробітної плати, і вартість електроенергії. Комунальне підприємство повинно розробити новий тариф, з урахуванням усіх складових.

Також він зауважив, що законодавством дозволено коригування тарифів, в разі зміни якоїсь складової. З часу останнього разу коригування тарифу у 2019 році змінився розмір мінімальної заробітної плати, який у 2019 році становив 4173 грн., а сьогодні – 6000 грн. Дану складову було відкореговано.

Фінансовим управлінням міської ради було запропоновано суму з бюджету Іллінецької міської територіальної громади, яка компенсуватиме різницю у тарифах КП «Іллінціводоканал» на житлово-комунальні послуги для населення на 2021 рік.

Таким чином, враховуючи розмір компенсації, що становить 10 грн. тариф на водопостачання для населення становитиме 26,17 грн. з ПДВ, тариф на водовідведення – 18,36 грн. з ПДВ.

Механізм компенсації дає змогу населенню міста не відчути підвищення тарифів, а комунальному підприємству не стати збитковим.

Депутати проголосували за прийняття Програми відшкодування різниці між затвердженим розміром ціни (тарифу) для населення на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) послуг з поводження з побутовими відходами для комунального підприємства «Добробут» Іллінецької  міської ради на 2022-2024 роки, з якого інформував Денис Гетьман, директор комунального підприємства «Добробут» міської  ради.

Програмою передбачено відшкодування частини тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами на 2022-2024 роки у розмірі 10,32 грн. в місяць за 1 мешканця громади.

Leave a reply