Відбулось  засідання   комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Відбулось  засідання   комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Провів засідання Іллінецький міський голова Володимир Ящук.  На засідання комісії було винесено 3 питання: «Про забезпечення  пожежної безпеки в природних екосистемах та житловому секторі в весняно-літній період 2021 року», «Про запобігання та протидії масовим пожежам на  об’єктах та населених пунктах у весняно-літній пожежонебезпечний період 2021 року», «Про припинення освітнього процесу в  дошкільних навчальних закладах  Іллінецької міської ради у зв’язку з поширенням інфекційних захворювань».

З першого питання доповідав начальник Державної пожежно-рятувальної частини -18 м.  Іллінці ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Вінницькій області, капітан служби цивільного захисту Руслан  Палагін.  Він інформував, що у минулому році кількість пожеж зросла на 30%. Проблемним залишається питання, щодо забезпечення пожежної безпеки  в природних екосистемах. У 2020 році в районі на об’єктах екосистем виникло 42 пожежі, проти 26 пожеж у 2019 році.  То ж для того, аби ситуація залишалась стабільною й контрольованою необхідно вжити дійових заходів.

З другого питання виступив головний спеціаліст Іллінецького районного сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій  України у Вінницькій області В’ячеслав Чорний. Зокрема він поінформував присутніх, що у 2020 році на території колишнього  Іллінецького району зареєстровано 113 пожеж, проти 92 пожеж за аналогічний період 2019 року. Під час пожеж загинуло 3 людини Щомісячно у Іллінецькому районі в середньому виникало 10 пожеж, економічні втрати від яких складали  550 тис  грн.

Після обговорення цих двох питань комісією було узгоджено заходи щодо забезпечення виконання на території Іллінецької міської територіальної громади вимог чинного законодавства з питань дотримання пожежної безпеки, а також

запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Міський голова наголосив, що рішення комісії з комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в обов’язковому порядку необхідно довести до відома  керівників  агроформувань та лісогосподарських підприємств. Також на кожному з підприємств має бути визначений працівник, відповідальний за протипожежну безпеку.

З питання «Про припинення освітнього процесу в  дошкільних навчальних закладах  Іллінецької міської ради у зв’язку з поширенням інфекційних захворювань» заслухали інформацію начальника управління освіти міської ради Світлани Крот, яка доповіла комісії про критичний стан щодо захворюваності дітей в окремих дошкільних навчальних закладах.

Головний лікар комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради Олександр Бабушок повідомив присутніх про значне збільшення хворих із діагнозом пневмонія та підтвердженим COVID-19. Також він зауважив, що за останній час відмічається зростання захворюваності у дітей на грип, ГРВІ, зокрема й дошкільного віку.

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення комісія ухвалила рішення призупинити  освітній процес в дошкільних навчальних закладах громади  до періоду покращення епідеміологічної ситуації.

Голова комісії Володимир Ящук наголосив, що ситуація дуже серйозна. Кількість хворих як серед дорослих, так і дітей збільшується з кожним днем. Це пов’язано насамперед із недотриманням суб’єктами господарської діяльності та значною частиною населення протиепідемічних заходів. Саме тому необхідно активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед жителів громади щодо суворого дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання поширення коронавірусної інфекції. Продовжити роботу щодо виявлення та притягнення до відповідальності осіб, що порушують масковий режим в громадських місцях та осіб, які порушують правила самоізоляції. Посилити контроль за дотриманням санітарного законодавства, протиепідемічних заходів під час карантину в закладах громадського харчування, торговельного і побутового обслуговування населення, на ринках.

Leave a reply