Відбулися заходи до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Відбулися заходи до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Щорічно у третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму.

Вшанувати пам’ять жертв сталінських репресій зібралися у селі Жорнище, де встановлено пам’ятний знак жертвам політичних репресій, заступник міського голови Людмила Трохимець, староста Жорнищенського старостинського округу Валентина Кравець,  начальник управління культури Юлія Весна,  учні та вчителі Жорнищенської школи, громадськість села.

Першою до присутніх звернулася староста Валентина Кравець, яка зазначила, що у цей травневий день українці згадують жертв політичних репресій: тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі, розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

До присутніх звернувся директор Жорнищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Михайло Старовірець, який розповів про історичні події часів «Великого терору» та земляків, які стали жертвами політичних репресій.

Людмила Михайлівна наголосила, що через репресії пройшли всі верстви українського населення: від інтелігенції до селян і тому, скільки б не минуло років, ми не маємо права забути про ті страшні часи, про безвинно постраждалих людей.

Один із ініціаторів встановлення пам’ятних знаків жертвам політичних репресій та борцям за незалежність України Дмитро Дембовський подякував вчителям та учням школи, що є постійними учасниками таких заходів.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв політичних репресій та поклали квіти до пам’ятних знаків.

 

Leave a reply