Вітаємо переможців обласного конкурсу

Цьогоріч карантин вніс свої корективи у життя кожного українця. Постали нові виклики і перед учасниками освітнього процесу: дистанційне навчання, онлайн-уроки, відміна ДПА та традиційних свят – Останнього дзвоника, випускних вечорів, перенесення ЗНО й вступної кампанії. Тому в такий час ще більше пишаємося перемогами учнів та їх педагогів – наставників загальноосвітніх закладів Іллінецької міської ради у конкурсах обласного рівня, які вони пройшли дистанційно.

Обласний історико-краєзнавчий конкурс «Вінниччина: славетні та визначні сторінки минулого» проводиться шостий рік поспіль з метою залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи, історії та культури рідного краю. Конкурс проводиться на базі Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського серед учнів 9 – 11 класів. Цього року на конкурс було надіслано 78 робіт. Учениця 11 класу Іллінецького НВК «Загальноосвітня школа – гімназія І – ІІІ ступенів №2» Колосенко Анна (науковий керівник Дудюк Сергій Юрійович) посіла друге місце та нагороджена Дипломом ІІ ступеня.

Тема роботи дослідників була дуже цікава, нова, а презентація оригінальна – «Іллінці крізь об’єктив Стефана Островського». Об’єктом уваги став цікавий та динамічний період часу – від початку ХХ століття до 1914 року, коли директором Іллінецького цукрового заводу, що належав О.П. Демидовій княгині Сан-Донато, працював талановитий інженер Стефан Володимирович Островський. Під його керівництвом та за його проектами в Іллінцях було збудовано та модернізовано велику кількість промислових, громадських та житлових споруд. Крім того, за вдалим збігом обставин, Островський мав цікаве хобі, надзвичайно цінне для історії. Він був фотографом-аматором і залишив по собі творчу спадщину рідкісних світлин. Саме ця сторінка його діяльності дає унікальну можливість побачити, як виглядали Іллінці 100 років тому. Авторам вдалось знайти та опрацювати маловідомі публікації про родину Островського у Польщі, дослідити значний масив документів з українських та польських архівів. У конкурсній презентації розміщено понад двадцять рідкісних фотографій кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Також за активну участь у конкурсі були нагороджені грамотами Карпенко Вікторія, учениця 10 класу Жаданівської ЗОШ І – ІІІ ступенів (науковий керівник Кучковська Ганна Федорівна), Ткач Денис, учень 10 класу Іллінецької ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 (науковий керівник Значковська Тетяна Василівна), Семикрас Дмитро, учень 10 класу Красненьківської ЗОШ І – ІІІ ступенів (науковий керівник Вітюк Янна Михайлівна).

Тож бажаємо нашим юним дослідникам історії рідного краю нових відкриттів та перемог, а Колосенко Анні успішно скласти ЗНО та вступити до бажаного вузу.

Leave a reply