Вітали медичних працівників з професійним святом

У п’ятницю, напередодні професійного свята – Дня медичного працівника, в районному будинку культури вшановували представників цієї найблагороднішої професії.
Багато теплих слів вдячності за нелегку працю почули працівники закладів охорони здоров’я від народного депутата України Руслана Демчака, депутата обласної ради Петра Одарченка, голови Іллінецької районної державної адміністрації Андрія Лисака, першого заступника міського голови Олега Дмитрика.
У своїх привітаннях вони зазначили, що праця медиків є однією із найбільш благородних та жертовних, адже саме вони першими приходять на допомогу у найскрутніші хвилини і допомагають боротися за найцінніший скарб – здоров’я та життя людини. 
Вітаючи медиків Іллінеччини зі святом, народний депутат України Руслан Дечак повідомив, що на початку червня розпорядженням Кабінету Міністрів України за його сприяння виділено понад 1 млн грн КНП «Іллінецька центральна районна лікарня» на придбання ендоскопічної відеосистеми, використання якої дасть можливість не лише здійснювати сучасну діагностику хвороб шлунково-кишкового тракту, а й проводити деякі лікувальні процедури без хірургічного втручання. Наявність такого обладнання – це вимога часу й мрія іллінецьких лікарів.
Також Руслан Євгенійович зауважив, що подарунком до свята від нього особисто будуть нові медичні халати, які працівники закладів охорони здоров’я Іллінеччини отримають найближчим часом.
Він побажав учасникам урочистостей нестандартних рішень, достойної заробітної плати, професійних здобутків та міцного здоров’я.
Депутат обласної ради Петро Одарченко у своєму виступі наголосив, що сучасне обладнання є однією з важливих умов для надання якісних медичних послуг населенню, однак не менш важливим є рівень кваліфікації медичних працівників, їх відданість обраній справі, любов до своє професії. Адже сама апаратура не лікує і не рятує, до кожного, навіть найсучаснішого апарату потрібні ще знання та досвід лікаря, умілі руки медичної сестри чи фельдшера, тобто кваліфіковані медичні кадри. І саме такі медики працюють на Іллінеччині. Переважна більшість з них жінки – чуйні, милосердні, співчутливі. В особі лікаря загальної практики-сімейної медицини Іллінецької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Лідії Романової, з якою він навчався в медичному університеті, Петро Якимович привітав усіх жінок-медиків зі святом та вручив їй квіти.
«Слово «лікар» асоціюється у кожного з нас зі словом «надія». З надією на одужання, кваліфіковану допомогу, підтримку», – сказав у своєму вітальному слові голова районної державної адміністрації Андрій Лисак. Він акцентував увагу зібрання на тих позитивних змінах та перетвореннях, які відбулися в галузі охорони здоров’я за останні роки – проведення ремонтів закладів охорони здоров’я, оснащення медичною технікою, підняття зарплат лікарям та молодшому медичному персоналу первинної ланки охорони здоров’я, будівництво за рахунок коштів державного бюджету сучасної амбулаторії загальної практики – сімейної медицини в селі Борисівка. Як зауважив Андрій Романович, ці зміни є свідченням послідовної політики Уряду та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, спрямованої на реформування медичної галузі, покращення доступності, ефективності та якості медичних послуг. Наразі основне завдання для керівництва центральної районної лікарні перейти до 1 липня на систему фінансування Національної служби здоров’я, що дасть можливість підвищити заробітну плату медичним працівникам вторинного рівня. 
Від Іллінецького міського голови Володимира Ящука, депутатського корпусу та виконавчого комітету міської ради вітав медичних працівників з професійним святом перший заступник міського голови Олег Дмитрик. Олег Вікторович наголосив, що жителі громади вдячні їм за патріотизм, вірність клятві Гіппократа, кваліфіковану медичну допомогу. Він зауважив, що пріоритетом для міської влади є покращення матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я, як первинного, так і вторинного рівня. Відтак побажав медикам міцного здоров’я, затишку і добробуту в родинах, миру й святкового настрою.
Найщиріші слова вітань адресували своїм колегам головні лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги міської ради та Іллінецької центральної районної лікарні – Олександр Бабушок і Микола Масленчук та вручили кращим колективам і працівникам посвідчення про занесення на Дошки пошани цих підприємств. 
З нагоди професійного свята Почесними грамотами департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації, Подяками районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецької міської ради, а також грамотами медичних закладів було відзначено найкращих фахівців галузі. 
Яскравим завершенням урочистостей та гарним подарунком до свята став концерт за участі кращих солістів і колективів Вінницького національного аграрного університету в рамках творчого проекту «З любов’ю до батьківської землі», а також виступи талановитої липівчанки Влади Смаляної, юних іллінчанок – тріо «Мальви» Центру дитячої та юнацької творчості, запального Михайла Шеревери з Красненького.

Leave a reply