Власне житло отримала жителька міста Іллінці з числа дітей, позбавлених батьківського піклування

Власне житло отримала жителька міста Іллінці з числа дітей, позбавлених батьківського піклування

26 червня 2019 року постановою Кабінету міністрів України затверджено Порядок та умови  надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.   

На виконання Порядку та умов рішенням виконавчого комітету Іллінецької міської ради  від 01.08.2019 №199 було утворено  комісію Іллінецької міської ради. Однією із умов надання субвенції є перебування дітей на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації за власним вибором мають діти  в порядку черговості взяття на квартирний облік.

За результатами засідання комісії  було визначено потребу в придбанні житла/виплаті грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення з метою придбання житла для 12 осіб, що станом на дату засідання комісії мали статус дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування,  осіб з їх числа, та перебували на черзі квартирного обліку громадян, що потребують покращення житлових умов та надання жилих приміщень при виконавчому комітеті Іллінецької міської ради.

Відповідно до рішення  обласної комісії з  питань розподілу у 2019 році субвенції з  державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень  для розвитку сімейних та інших  форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа  від 30 серпня 2019 року №2,  Іллінецькій міській об’єднаній територіальній громаді  з державного бюджету було спрямовано кошти в сумі 354206  грн, що  згідно з формулою визначеною п. 22  Порядку та умов становить граничну вартість житла або ж  обсяг грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення з метою придбання житла для однієї особи.

 З врахуванням критеріїв та вимог, передбачених Порядком та умовами, зокрема, черговості взяття на квартирний облік, віку особи, відсутності у неї житла на праві приватної власності, а також суми отриманої субвенції,  місцевою комісією прийнято рішення про виплату грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення з метою придбання житла особі з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, жительці міста Іллінці, 1996 р.н.

У свою чергу розпорядником субвенції за місцевими бюджетам є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрації. На підставі рішення місцевої комісії управлінням праці та соціального захисту населення Іллінецької райдержадміністрації ці кошти були перераховані на  поточний рахунок особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, зі спеціальним режимом використання, яка за ці кошти 31.10.2019 придбала благоустроєну для проживання двокімнатну квартиру в м. Іллінці.

Leave a reply