Впровадження заходів з енергозбереження та модернізація опалювальних пунктів - вимога сьогодення

В об’єднаній громаді триває реалізація проекту з впровадження заходів з енергозбереження, що пов’язані з економією бюджетних коштів та зменшенням витрат на 1 м.кв. опалювальної площі. Розпочата ця робота ще з ранньої весни. Паралельно проводилась заготівля палива. Із 1704 метрів кубічних дров, заготовлених на опалювальний період для навчальних закладів, 319 метрів кубічних заготовлено власними силами. А це – аварійні дерева, сухостій, чагарники. Для громади подвійна користь – впорядковуються населені пункти  та зменшуються витрати на придбання палива.
За рахунок економії коштів на купівлю дров було придбано нові енергоефективні з високим коефіцієнтом корисної дії котли, два з яких після будівництва модульної котельні встановлено в Якубівській загальноосвітній школі та дитячому садку. Очікуваний розрахунковий ефект лише по цим закладам становить 250 тис.грн, що дозволить окупити затрати за 2 опалювальні сезони. Раніше ж ці навчальні заклади опалювались електричним котлом, що було досить дороговартісно та неефективно, адже й у школі, і садочку температурний режим не відповідав нормам.
У ФАПі та старостаті в Хрінівці діяла пічна система опалення, однак старі грубки не давали належного тепла, тому було вирішено об’єднати опалювальні площі ФАПу та старостату в єдину опалювальну систему та встановити сучасний котел на твердому паливі.
З метою контролю за тим, як було проведено роботи, міський голова Володимир Ящук разом зі своїми заступниками Олегом Дмитриком та Людмилою Трохимець побував у цих селах. Поспілкувався з керівниками установ, поцікавився чи є якісь проблеми й чи тепло у приміщеннях, наскільки забезпечені паливом. Завітав Володимир Миколайович й до Хрінівської загальноосвітньої школи, колектив якої у цьому році заготовив опалювальної сировини на 150% відсотків до потреби, не витративши жодною бюджетної гривні. Міський голова запропонував начальнику управління освіти міської ради Світлані Крот відзначити цей навчальний заклад матеріальною винагородою – придбати додаткову оргтехніку чи навчальні посібники.
Разом із завідувачем Хрінівської філії Іллінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Миколою Голобородьком та учителем фізичної культури, депутатом міської ради Олександром Шимком керівники міської громади обговорили питання щодо ремонту приміщення роздягальні біля спортзалу, виділення коштів на облаштування скеледрому у спортивному залі та придбання сіток на вікна.
Поцікавився міський голова й як навчається першокласникам в Якубівській і Хрінівській школах, які створені умови для малечі у рамках впровадження Концепція Нової української школи, поспілкувався з дітками та їх учителями. Побував у шкільних їдальнях, ознайомився з меню, розпитав дітей як їх харчують.

Leave a reply