Вшанували захисників України

14 жовтня в світлий день Покрови Пресвятої Богородиці в нашій державі відзначається три величні свята – День захисника України, День Українського козацтва, День створення Української повстанської армії. Ці свята нерозривно пов’язані між собою та є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини, проявом поваги народу до них. З цим днем пов’язані великі історичні віхи, звитяга всіх солдатів воєнного і мирного часу. Він асоціюється в наших серцях з героїзмом воїнів і болем втрат, в ньому безкрайня мужність і самопожертва, самовіддана праця задля добробуту рідної держави, в ньому вдячність за чисте небо над головою і радість дитячого сміху.
Напередодні цих свят, 11 жовтня, Іллінеччина вшановувала синів і доньок України, котрі у важкий для країни час стали на її захист та поповнили ряди борців за незалежність, мир та добробут рідної Вітчизни. Урочистості проходили в міському будинку культури, за участі керівників району, Іллінецької міської ОТГ, учасників антитерористичної операції на сході України, сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців та ветеранів Збройних Сил України, представників трудових колективів, громадських активістів, духовенства, учнівської та студентської молоді.
Перегляди фільмів про армію та полеглих земляків справили велике враження на учасників заходу. Сльози на очах, невимовна біль та гордість сповнювали серця присутніх. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв – захисників, які віддали своє життя за волю та краще майбутнє нашої держави. Вклонилися матерям та сім’ям загиблих. Присутнім захисникам України діти подарували обереги зі стрічок.
Усіх учасників урочистого заходу привітали зі святом, висловили слова вдячності та шани, побажали здоров’я, миру, Божого благословення – голова Іллінецької районної державної адміністрації Андрій Лисак, заступник Іллінецького міського голови з гуманітарних питань Людмила Трохимець, військовий комісар Іллінецького об’єднаного районного військового комісаріату Микола Козенко, голова громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій» Микола Стельмащук, благочинний Іллінецького району, настоятель храму Святителя Миколая, протоієрей Православної церкви України Ярослав Драч.
За мужність і самовідданість, виявлені під час захисту територіальної цілісності України, патріотизм, активну громадську позицію учасників бойових дій було нагороджено Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, вручено подяки Іллінецької міської ради. Сім’ям загиблих надано матеріальну допомогу.
У ході урочистостей музичні вітання дарували талановита молодь Іллінеччини та культпрацівники.
У рамках відзначення Дня захисника України та Дня Українського козацтва, відбулася урочиста хода та покладання квітів, вінків до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, пам’ятника іллінчанам, котрі віддали свої життя за суверенітет і незалежність України на сході нашої держави, Меморіалу Слави та пам’ятника загиблим воїнам – афганцям.

 
Leave a reply