Вшанували захисників України

В історії нашої держави є багато подій і дат, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня – одна з таких дат. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, а віднедавна й День захисника України. Ці свята нерозривно пов’язані між собою, адже Пресвяту Богородицю наші предки вважали покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. Звертаємось ми до Матері Божої й сьогодні з проханням про мир на українській землі, добро, гідне та щасливе майбутнє нашого народу.

З цієї нагоди в районному будинку культури відбулись урочисті заходи. Іллінчани зібрались у цей день, щоб засвідчити свою повагу й подякувати тим, хто у різні часи стояв на захисті нашої Вітчизни, і хто сьогодні на сході країни відстоює спокій нашого спільного дому – України, її територіальну цілісність та незалежністість, вшанувати пам’ять загиблих земляків.

На початку заходу від урочистого зібрання було делеговано представників для покладання квітів до пам’ятних знаків учасникам АТО, Героям Небесної Сотні та Меморіалу Слави. Присутні згадали хвилиною мовчання іллінчан, які віддали своє життя за волю та процвітання нашої держави.

З вітальним словом до  захисників України звернулися Іллінецький міський голова Володимир Ящук, голова райдержадміністрації Андрій Лисак, заступник голови районної ради Віктор Нечипоренко, військовий комісар об’єднаного районного військового комісаріату Микола Козенко, голова громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій» Микола Стельмащук. Вони висловили слова шану і повагу захисникам України, вдячність родинам, що втратили найрідніших людей.  Бажали миру, добробуту, процвітання та віри у майбутнє.

«У цей день вітаю усіх, хто носить високе звання захисника України: військовослужбовців, учасників АТО, воїнів запасу, наших сивочолих ветеранів, – звернувся до учасників урочистостей Володимир Ящук. -Висловлюю вдячність батькам солдатів та схиляю голову перед матерями Героїв, що загинули, обороняючи кордони нашої держави.
Сердечно бажаю нашим воїнам, усім іллінчанам міцного здоров’я, родинного щастя, сімейного затишку, невичерпної енергії та наснаги й мирного неба над головою».

Володимир Миколайович вручив матеріальні допомоги родинам загиблих Героїв, які проживають в населених пунктах об’єднаної громади.

За особисту мужність і відданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, патріотизм, активну громадську діяльність учасників бойових дій в зоні проведення АТО  було нагороджено Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецької міської ради. Також військовий комісар Микола Козенко вручив нагрудні знаки «Учасник АТО» учасникам бойових дій на Сході України,  котрі були призвані до лав Збройних сил України  в  п’яту чергу часткової мобілізації.

По завершенню урочистої частини учасників заходу вітали святковим концертом творчі колективи, виконавці районного будинку культури й талановита молодь. Хвилююче та трепетно прозвучала “Молитва за України” у виконанні  вихованців дошкільного навчального  закладу “Сонечко” як бажання кожного з учасників урочистого заходу про мир і злагоду а нашій державі.

 

Leave a reply