Вишиванка –символ Батьківщини, дзеркало народної душі

Під такою назвою пройшло свято в Іллінецькому дошкільному навчальному закладі № 4»Малятко», присвячене  Дню вишиванки. Малюки та дорослі прийшли у дитячий садок святково прибрані, всі у вишиванках. Щасливі усміхнені діти розглядали одне одного, милувалися національним одягом, його розмаїттям та колоритом.

Свято розпочалося віршом:
                          Все навколо завмирає, коли,
                          Коли вдягаю вишиванку.
                          І серце радісно палає,
                          Мов промінь сонця на світанку.

Вихователі розповіли дітям, що вишиванка є символом українського народу, нашою гордістю. Це не просто одежина, а справжній оберіг. В давнину усім діткам при народженні дарували вишиту сорочечку, аби та оберігала їх від злих духів.

А ще діти  дізналися про різні техніки вишивання : хрестиком, гладдю, ланцюжком. Про те, що під час вишивання жінки співають, передаючи цим свою ласку, любов та ніжність тому, кому подарують вишиванку.

На святі діти розповідали про вишиванки прислів’я, вірші, українські пісні, веснянки, грали народні ігри, водили хороводи. Хлопчики демонстрували свою мужність та силу у козацьких забавах, а потім всі взяли участь у дефіле вишиванок :
                  Одягнімо вишиванки , друже,
                  Хай побачить українців світ-
                  Молодих, відважних, дужих
                  У єднанні на сто літ.

Стати  відданим громадянином своєї Батьківщини  дуже непросто. Отже, ми, дорослі, дбаємо про те, щоб наші діти вже  в дитячому садочку відчули і усвідомили себе частинкою великого, волелюбного і надзвичайно мудрого народу.

Leave a reply