Яскрава подія відбулась у культурному житті нашої громади – прем’єра вистави «Наймичка» за п’єсою Каропенка-Карого на сцені міського Будинку культури

Яскрава подія відбулась у культурному житті нашої громади – прем’єра вистави «Наймичка» за п’єсою Каропенка-Карого на сцені міського Будинку культури
110 років тому любителями театрального мистецтва Іллінецької цукроварні було зіграно першу виставу «Лиха іскра поле спале і сама щезне».
Та постановка стала знаковою, бо саме з неї почався відлік творчого життя Іллінецького театру. Його історія – це перемоги й успіхи, розчарування та творчі знахідки, поїздки з виставами селами району, презентація Вінниччини на театральній сцені у Києві, Симферополі, Миколаєві, Житомирі, Івано-Франківську, Очакові.
За цей час самодіяльні артисти подарували глядачам вистави за творами класиків української та світової драматургії – «Платон Кречет» О.Корнійчука, «Гілея» М.Зарудного, «Сто тисяч», «Кайдашева сім’я», «Безталанна» І.Карпенка-Карого, «Мати-наймичка» І.Тогобочного за мотивами твору Т.Шевченка, «Влада темряви» Л.Толстого, «Фата моргана» Я. Мамонтова, «День народження» Л.Печеніжського, «Голубі олені» О.Коломійця, «Запах стиглої айви» та «Святая святих» І.Друце, «Називай мене матір’ю» Д.Урневічюте, «Земля» та «Вовчиха» О.Кобилянської, «Віддавали батька в прийми» В.Канівця, «Війна» О.Довженка.
За цими постановками імена режисерів Іллінецького театру: Івана Задорожного, Олексія Федосова, Ганни Секрет, Євгена Пшеничного, Миколи Романова.
І ось після тривалої перерви нова робота театру – «Наймичка» за п’єсою Карпенка-Карого. Режисер постановки, заслужений працівник культури України Микола Романов, запросив до співпраці молодих іллінчан, які вперше спробували свої сили на театральній сцені. Він повірив у їх талант та потенціал, вони довірились його досвіду та професійній майстерності.
Щирими оплесками вітали глядачі артистів, дякували за подаровану можливість спілкування з театром, співпереживали разом з героями вистави, плакали та сміялись, дивувались майстерності гри самодіяльних артистів – Ігоря Фльори та Петра Рижова, Віталія Логвиненка та Аліни Іваненко, Надії Суржок та Вікторії Гребенюк, Олександра Міщука та Поліни Якубінської, Олександра Сікала, Михайла Корецького, Вікторії Настич, Софії Ходань.
Органічно у хід вистави впліталась й музична палітра, яку створював Олександр Черняк.
Учасників театральної вистави та іллінчан привітали з цією гарною подією провідний методист з театрального жанру Вінницького обласного Центру народної творчості Зоя Красуляк та начальник управління культури міської ради Юлія Весна.
Вони вручили артистам Подяки обласного Центру народної творчості, управління культури міської ради. Глядачі подарували квіти.
Прем’єра вистави була благодійною. Після неї відбувся збір коштів для допомоги одній з найповажніших акторок театру Ользі Невзоровій. Микола Федорович відвідав Ольгу Василівну, передав вітання та подяку за багаторічну творчу діяльність Вінницького обласного Центру народної творчості, фінансову допомогу на лікування, побажав доброго здоров’я та якнайшвидшого одужання.
Leave a reply