З метою обміну досвідом у нашій громаді побували представники Львівської міської ради

З метою обміну досвідом у нашій громаді побували представники Львівської міської ради
Досвід нашої громади щодо запровадження роздільного збору, сортування та переробки ТПВ цікавий для багатьох громад. Саме тому в Іллінці приїздять представники з різних куточків України, аби більш предметно дізнатись про те, як організовано роботу у цьому напрямку. А ми завжди раді поділитись своїми напрацюваннями та дізнатись, яким чином вирішується дане питання в інших містах та громадах.
Вчора в Іллінецьку міську територіальну громаду завітали представники Львівської міської ради – заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, радник Львівського міського голови Ірина Оршак, депутат Львівської міської ради Володимир Лучишин.
Спочатку відбулась розмова за круглим столом в міській раді за участі Іллінецького міського голови Володимира Ящука, заступників міського голови Олексія Сігнаєвського та Людмили Трохимець, начальника управління економічного розвитку та інвестицій Іллінецької міської ради Олега Дмитрика, директора комунального підприємства “Добробут” міської ради Дениса Гетьмана, голови наглядової ради Геннадія Лука та головного інженера Олександра Лотоцького ПрАТ «Барський машзавод», підприємства, що будувало сміттєсортувальний комплекс в Іллінцях.
Колег зі Львова цікавило насамперед як організовано в Іллінецькій міській об’єднаній територіальній громаді збір, вивіз, сортування, переробка твердих побутових відходів та як працює сміттєсортувальний комплекс. Міський голова Володимир Ящук розповів, що запровадження європейських підходів у сфері поводження з ТПВ, вжиття заходів щодо поліпшення екологічної ситуації, благоустрій населених пунктів – є одним із пріоритетів у роботі міської ради. Розпочинала свою роботу міська команда зі створення потужного комунального підприємства, в якому на даний час працює більше 140 чоловік, є необхідна техніка, створено належні умови для працівників. Згодом у рамках проєкту «Іллінці – без сміття» встановили контейнери для збору твердих побутових відходів та контейнери для збору ПЕТ-пляшки, не лише в Іллінцях, а й в сільських населених пунктах. ПЕТ-пляшку сортували за кольором, пресували та реалізовували, щоб небезпечний пластик не потрапляв на сміттєвий полігон.
Наступним кроком стало будівництво сміттєсортувального комплексу. Розглядали різні варіанти, вивчали досвід громад, де вже працювали такі комплекси. Зокрема побували й в містечку Золочів Львівської області, двічі їздили в Білорусію, там виготовляються сміттєсортувальні лінії та обладнання з подрібнення пластикової пляшки.
Свою підтримку у реалізації проєкту надала Вінницька обласна державна адміністрація. На будівництво сміттєсортувального комплексу було виділено 12 млн грн з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища, частину коштів виділено з бюджету громади. Підрядником з виконання робіт став ПрАТ «Барський машзавод». Й міська рада дуже вдячна підприємству за надійне партнерство. Адже при проектуванні сміттєсортувальної лінії були враховані всі побажання та згодом, вже під час роботи комплексу у тестовому режимі, після деякого часу експлуатації, внесені необхідні корективи. Володимир Миколайович зауважив, що лінія, виготовлена ПрАТ «Барський машзавод», нічим не гірша іноземних аналогів.
На даний час сміттєсортувальний комплекс працює постійно 5-6 днів на тиждень. ТПВ відсортувуються за 14 фракціями та продаються для вторинної переробки. Оскільки не було можливості реалізовувати поліетиленові пакетики, які також відсортовуються, розпочали виробництво бруківки, основа якої пісок й поліетилен. Завод з виготовлення полімерно-композитних виробів працює у Вінниці, у них придбали обладнання та наші працівники пройшли відповідне навчання.
Володимир Миколайович зауважив, що робота у цьому напрямку не припиняється. У планах на найближчу перспективу – встановлення сміттєспалювального обладнання, для того, щоб ті ТПВ, які вже не підлягають вторинній переробці, не потрапляли на полігон.
«Такі візити, – звернувся до гостей Володимир Миколайович, – дають можливість обмінюватись досвідом та переймати кращі практики й досягнення. Раді вітати вас в Іллінецькій міській територіальній громаді й сподіваємось на співпрацю».
Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк розповіла, що у Львові організовано окреме сортування органіки, окремо сортується змішане сміття, ПЕТ-пляшка та папір. Працює станція, яка переробляє органіку та органічні відходи у добриво. Це добриво використовується у сільському господарстві, у місті ним підживлюють дерева, безкоштовно воно роздається людям, а з часом його планують продавати. Крім того на даний час будується новий сміттєпереробний завод. То ж цікаво побачити як працює сміттєсортувальний комплекс в Іллінцях, отримати більше інформації про виготовлення полімерно-піщаної бруківки.
Голова наглядової ради Геннадій Лук коротко презентував ПрАТ «Барський машзавод». Зокрема, він зауважив, що підприємством на Вінниччині збудовано 5 таких сміттєсортувальних ліній. Спектр обладнання, яке виробляється на підприємстві, надзвичайно великий, зокрема це й обладнання для консервної та харчової промисловості . Виготовляє ПрАТ «Барський машзавод» й євроконтейнери.
Далі львів’яни мали можливість побачити все на власні очі. Вони побували на сміттєсортувальному комплексі, ознайомились з роботою цеху з виготовлення полімерно-піщаної плитки, навіть перевірили її на міцність, отримали відповіді на питання, які їх цікавили. Завітали в комунальне підприємство «Добробут» міської ради та оглянули теплиці, поспілкувались з працівниками підприємства.
«Нам надзвичайно приємно сьогодні побувати в Іллінцях. Ми почули багато цікавої інформації, – підсумували свій візит гості нашої громади. – Новий досвід для нас, який ми зможемо запровадити й у себе в Львові, це плитка, що виготовляється з поліетилену та піску, й в подальшому використовується для благоустрою міста. Вдячні за гостинність та запрошуємо до Львова».
Leave a reply