З метою обміну досвідом в середу, 16 жовтня, з ознайомчим візитом у нашій громаді побували колеги з Баранівської міської об’єднаної територіальної громади Житомирської області, зокрема міський голова Анатолій Душко, перший заступник міського голови Наталія Кокітко та енергоменеджер Юрій Савич. Представники з Житомирщини поспілкувались з міським головою Володимиром Ящуком та його заступниками. У ході зустрічі очільники громад обговорили основні напрямки діяльності у сфері освіти, культури, медицини, житлово-комунального господарства та перспективи подальшого розвитку об’єднаних громад. Наших гостей особливо цікавив практичний досвід іллінчан у напрямку організації сортування та утилізації твердих побутових відходів, покращення екологічної ситуації. Баранівська міська об’єднана територіальна громада, крім міста, налічує ще 34 села, тому питання сортування та переробки ТПВ є для них дуже актуальним. Міський голова Володимир Ящук поділився напрацюваннями у сфері поводження з ТПВ та розповів про реалізацію на базі сміттєсортувального комплексу проєкту з подальшої переробки пластику та виготовлення на його основі полімерно-піщаних виробів. Мали змогу гості ознайомитись й безпосередньо з роботою сміттєсортувального комплексу, про що їм детально розповів начальник цієї виробничої дільниці Юрій Степанюк та директор КП «Добробут» міської ради Юрій Вишневський. Побували вони в комунальному підприємстві “Добробут”. Особливе захоплення наших колег викликало тепличне господарство, де вирощуються квіти, хвойні насадження та декоративні кущі для озеленення населених пунктів громади.
У Павлівському старостинському окрузі, де також побували представники з Баранівської об’єднаної громади, вони побачили, які умови створено для перебування одиноких немічних людей. Мова йде про будинок геріатричного профілю благодійної організації «Благодійний фонд «Віфанія». Зацікавила їх ідея реорганізації сільських бібліотек у мультимедійні центри. То ж відвідали Павлівську мультимедійну бібліотеку, поспілкувались з бібліотекарем, дізнались, які послуги надаються у закладі культури.
Немає сумнівів, що такі зустрічі потрібні для обох сторін, адже вони мотивують рухатись вперед, впроваджувати цікавий досвід та нові ідеї, спрямовані на розвиток територій та покращення життя людей.