З професійним святом вітали працівників соціальної сфери Іллінеччини

Щорічно у першу неділю листопада у нашій державі відзначається День працівника соціальної сфери. Це свідчення високої оцінки надзвичайно складної, відповідальної та благородної праці людей, через серця яких щоденно проходять життєві проблеми найуразливіших верств населення.
Саме вони забезпечують виконання державної політики, спрямованої на підвищення соціальних стандартів і гарантій, вирішують чимало проблем, з якими звертаються жителі нашого краю. Однак в чому б не полягала робота працівників соціальної сфери, основна мета їхньої діяльності – допомога людям. А головні риси характеру – милосердя, доброта, співчуття. І кожний хто звертається до соціальних служб чекає на підтримку і допомогу.
Призначення та виплата допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпеченим сім’ям з дітьми, допомоги молодим матерям при народженні дитини, соціальний супровід учасників АТО  та підтримка їх родин, надання житлових субсидій та пільг, контроль за виплатою заробітної плати та створенням безпечних умов праці – ця нелегка робота покладена на плечі працівників управління праці та соціального захисту населення, яке очолює Бурдельна Лариса Петрівна.
Проблеми зайнятості населення, надання кваліфікованої допомоги в працевлаштуванні, нарахування та виплата допомоги по безробіттю, профорієнтаційна робота – ось ті завдання, які вирішують фахівці районної філії обласного центру зайнятості під керівництвом Семенюка Сергія Андрійовича.
Надзвичайно відповідальну роботу виконують працівники Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України. Адже саме від них залежить призначення та нарахування, своєчасність проведення пенсійних виплат. На сьогодні Іллінецьке об’єднане управління обслуговує майже 40 тисяч пенсіонерів з 4 районів області. Здійснює керівництво управлінням Матящук Віктор Анатолійович.
Понад 10 тисяч людей та 3 тисячі юридичних та фізичних осіб обслуговує Іллінецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонд соціального страхування України у Вінницькій області, котрий очолює Бусійок Галина Павлівна Саме за рахунок коштів фонду надається 26 видів різних виплат та послуг для застрахованих осіб і потерпілих на виробництві: оплачуються лікарняні листи, реабілітаційне лікування після перенесених захворювань та травм, виплачується допомога в зв’язку з вагітністю та пологами, щомісячні страхові виплати та допомога потерпілим на виробництві внаслідок виробничої травми та членам їх сімей та інші.
Дуже важливою є робота районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який очолює Опалюк Оксана Вікторівна, та служби у справах дітей районної державної адміністрації – начальник Ковальчук Людмила Степанівна. Спеціалісти цих служб щоденно переймаються бідами сімей, які потребують допомоги, здійснюють соціальний супровід прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, опікуються проблемами дітей-сиріт, займаються просвітницькою та профілактичною роботою серед молоді.
Нелегку, але благородну місію виконують працівники територіального центру соціального обслуговування, який очолює Легкий Євген Михайлович. Соціальні працівники району надають допомогу одиноким людям похилого віку та людям з обмеженими фізичними можливостями. Вони турбуються, щоб у їхніх домівках було тепло, були необхідні продукти харчування та ліки, щоб вони не відчували самотності і невпевненості. А також є добрими порадниками та просто уважними співбесідниками для стареньких.
Турботу, домашній затишок та впевненість у завтрашньому дні дарують одиноким стареньким, немічним та хворим людям, про яких немає кому подбати, працівники будинку для людей похилого віку благодійної організації «Благодійний фонд «Віфанія».
Усі, хто побував у Віфанії, стверджують, що тут створено найкращі умови аби старенькі почувалися комфортно і затишно. У цьому велика заслуга директора будинку для людей похилого віку Гончара Олександра Володимировича.
Сказати слова вдячності за самовіддану працю, відданість обраній справі, сумлінне виконання посадових обов’язків 5 листопада в районний будинок культури, де в цей день відбувались урочистості з нагоди Дня працівника соціальної сфери, завітали голова районної державної адміністрації Андрій Лисак, заступник голови районної ради Віктор Нечипоренко, перший заступник Іллінецького міського голови Олег Дмитрик, голова Іллінецької районної профспілкової організації працівників державних установ Галина Бусійок. Привітали учасників святкового дійства з професійним святом, побажали міцного здоров’я, сили та наснаги у нелегкій благородній праці.
«Сьогодні у цьому залі дуже багато жінок. І це через те, що у соціальній сфері переважно працюють саме жінки. Адже справа, яку вам доводиться виконувати особлива у своєму подвижництві, благородстві. Соціальний працівник повинен не лише володіти професійними навичками, мати відповідний досвід і знання, а й бути доброю, чуйною, щирою, милосердною людиною. Й тільки жінки здатні на величезне терпіння, співчуття та любов до людей, тільки їм під силу виконувати такі непрості завдання», – зауважив у своєму вітальному виступі перший заступник міського голови Олег Дмитрик. – «Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, достатку, мирного неба над головою, злагоди і домашнього затишку, невичерпної енергії для творення добра, заслуженої шани й вдячності людей».
За сумлінне виконання службових обов’язків у сфері соціального захисту населення Іллінецького району та з нагоди професійного свята подяками районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецької міської ради, грамотами Іллінецького районного комітету профспілки працівників державних установ були відзначені кращі представники соціальної сфери.
А працівники районного будинку культури та талановиті вихованці зразкового дитячого танцювального колективу «Фантазія» підготували теплі та щирі музичні вітання для учасників заходу.

Leave a reply