З робочою поїздкою в Іллінецькій міській ОТГ побували представники Швейцарської агенції розвитку та співробітництва

У рамках моніторингового візиту в Україну та ознайомлення з результатами реалізації на Вінниччині швейцарсько-української програми «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) 18 грудня з робочою поїздкою в Іллінецькій міській об’єднаній територіальній громаді побували представники Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, зокрема заступниця голови департаменту співробітництва з країнами Євразії Барбара Еггі, програмний менеджер співпраці з Україною Олександр Гелєв, директорка Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколь Рудер, старша радниця Посольства Швейцарії в Україні Айлін Хофштеттер, координатор програм Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ілона Постемська. Супроводжували гостей керівник проєкту DESPRO в Україні Оксана Гарнець, експерт з питань децентралізації та публічних послуг Вячеслав Сороковський, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко.
Зустріч відбулась за круглим столом. Участь у заході взяли директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Микола Ткачук та директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації Сергій Волков.
Експерт з питань децентралізації та публічних послуг проєкту DESPRO Вячеслав Сороковський презентував представникам Швейцарської агенції розвитку та співробітництва Регіональний план управління відходами у Вінницькій області. Він акцентував увагу присутніх на розділах Плану, що стосуються технологічного забезпечення систем управління муніципальними відходами, визначення кластерів управління ТПВ, а також сценаріїв управління небезпечними відходами.
Також Вячеслав Сороковський зауважив, що це перший в Україні Регіональний план управління відходами. Після завершення його розробки, він слугуватиме основою для розроблення цього документа іншими регіонами нашої держави.
Директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко розповіла про інформаційно-комунікаційне супроводження процесу розроблення Регіонального плану управління відходами у Вінницькій області.
Директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков інформував про проведену на Вінниччині роботу щодо виконання Закону України “Про відходи”. Так, за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища збудовано сміттєсортувальні комплекси в Іллінцях, Калинівці, Козятині, Мурованих Курилівцях та ін. Виділялись кошти на придбання спецтехніки, сміттєвих баків, будівництво майданчиків для їх встановлення. Він зауважив, що саме Іллінецька міська ОТГ є показовою в області у напрямку розвитку системи управління відходами.
Іллінецький міський голова розповів про об’єднану громаду та ті етапи, які вже було пройдено, від запровадження роздільного збору пластику, будівництва сміттєсортувального комплексу до виготовлення полімерно-піщаної плитки та плани на перспективу. Він наголосив, що з 2018 року Іллінеччина співпрацює з Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO. Саме завдяки цій співпраці у багатьох селах було збудовано водогони та системи водовідведення. То ж досвід DESPRO щодо реалізації проєктів у сфері поводження із твердими побутовими відходами надзвичайно важливий для нашої громади.
Представники Швейцарської агенції розвитку та співробітництва побували на сміттєсортувальному комплексі, ознайомились з роботою цеху з виготовлення полімерно-піщаних виробів, поділились власним досвідом з даного питання.

 

Leave a reply