З робочим візитом в Іллінецькій міській об'єднаній територіальній громаді побували голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський та голова обласної ради Анатолій Олійник

Сьогодні з робочим візитом в Іллінецькій міській об’єднаній територіальній громаді перебували голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський та голова обласної ради Анатолій Олійник. Спільно  з делегацією на чолі з директором швейцарсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Юргом Крістеном керівники області пересвідчилися в успішності впровадження в нашій громаді роздільного збору ТПВ та ефективній роботі сміттєсортувального комплексу, обговорили питання впровадження європейського досвіду щодо збору, вторинної переробки та утилізації твердих побутових відходів на Вінниччині.

Ознайомившись із роботою сміттєсортувального комплексу та цеху з виробництва полімерно-піщаних виробів, Владислав Скальський підкреслив, що на сьогодні вирішення проблеми правильної утилізації побутових відходів потребує застосування комплексних заходів та системного підходу, включаючи подальше будівництво сміттєсортувальних станцій та впорядкування окремих полігонів у Вінницькій області. Особливо важливе значення має і свідомість населення, відповідне ставлення жителів громад до навколишнього середовища.

«Дійсно, головним чинником є переконання людей, які непохитно вірять в те, що вони хочуть зробити. Коли інші мешканці відчувають таку енергію та впевненість, то також долучаються до роботи. Сьогодні ми бачимо синергетичний ефект, який можна успішно мультиплікувати в області, щоб жителі наших міст та інших населених пунктів більш відповідально ставилися до питання екології, зокрема, поводження із твердими побутовими відходами. Саме такий підхід є принциповим для наслідування. Тож я вдячний нашим швейцарським партнерам, які допомагають нам впроваджувати такі проєкти», – зауважив Владислав Скальський.

У рамках візиту, на базі Іллінецького державного аграрного коледжу, відбулась інформаційна зустріч з очільниками об’єднаних територіальних громад області, організована Агенцією регіонального розвитку Вінницької області, під час якої обговорили проєкт «Регіонального плану управління відходами у Вінницькій області: основні позиції». Значна увага була приділена технологічному забезпеченню систем управління муніципальними відходами, а також визначенню кластерів управління ТПВ та прогнозуванню сценаріїв управління небезпечними відходами Вінницької області.

«Варто сказати, що тверді побутові відходи також треба розглядати як джерело доходу, адже при відповідальному та коректному ставленні є можливість підвищити якість життя мешканців громад», – підкреслив Владислав Скальський.

Крім цього, під час перебування в громаді очільник області ознайомився з реалізацією проєкту Державного фонду регіонального розвитку в опорній школі – Іллінецькому навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2,  де в цьому році за рахунок коштів Фонду  у сумі 3700 тис грн та співфінансування з місцевого бюджету – 400 тис. грн. проводиться капітальний ремонт по заміні покрівлі, утепленню фасаду, водовідведення та впорядкування території. Владислав Скальський поспілкувались з директором і педагогічними працівниками навчального закладу, оглянув також спортивний майданчик з штучним покриттям, спортзал, роздягальні,  навчальні кабінети.

Загальне враження від  робочої поїздки до Іллінецької об’єднаної територіальної громади голова обласної державної адміністрації охарактеризував так: «Відчувається, що в громаді є господар, який розуміє відповідальність перед громадою, перед очікуваннями людей. Яскравий приклад – цей навчальний заклад, починаючи із якісно відремонтованих і облаштованих туалетів і закінчуючи його виглядом ззовні і зсередини. – Зараз в області  відбувається процес моделювання мережі освітніх і медичних закладів з урахуванням рекомендацій Кабінету Міністрів України, для того щоб збудувати таку мережу, яка відповідатиме державним стандартам».

 

 

Leave a reply