У міській раді проведено круглий стіл: «Заходи щодо запобігання шкідливих звичок серед дітей та молоді»

Сьогодні в Іллінецькій міській раді з ініціативи міського голови Володимира Ящука відбувся круглий стіл на тему: «Заходи щодо запобігання шкідливих звичок серед дітей та молоді». До участі в якому було запрошено представників районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецького відділення Немирівської об’єднаної Державної податкової інспекції  ГУДФС  України у Вінницькій  області, Іллінецького відділення поліції Гайсинського  відділу поліції, районних служб, які опікуються проблемами дітей та молоді, в.о. старост, освітян, голів батьківських комітетів міських шкіл, підприємців – власників торговельних закладів та кафе, котрі мають ліцензію на продаж спиртних напоїв та тютюнових виробів, представників ЗМІ.

Іллінецький міський голова Володимир Ящук розповів, що поштовхом до організації такого заходу став лист дирекції державного аграрного коледжу про продаж неповнолітнім студентам у торговельних закладах міста алкогольних напоїв і тютюнових виробів та численні звернення молодих мам щодо неповнолітніх водіїв скутерів, які порушують правила дорожнього руху та «гасають» з перевищення швидкості в центрі міста.

«Виховання дітей – це турбота насамперед батьків, адже якщо вони цікавляться їх життям, контролюють о котрій годині ті повертаються з розважальних закладів чи якихось святкувань, та звертають увагу в якому стані, то в таких родинах переважно немає проблем. Та й те, що діти у 12-15 років їздять на скутерах, нехтуючи усіма правилами безпеки, це теж відповідальність батьків», – звернувся до учасників круглого столу міський голова. – Однак ми як представники місцевої влади, не можемо стояти осторонь цих проблем, які є у нашій громаді, бо мова йде про майбутнє нашої держави, про дітей та молодь. Сьогоднішня зустріч має дати відповідь яким чином можна змінити ситуацію та допомогти виробити спільну тактику дій». Володимир Миколайович закликав підприємців бути свідомими та дотримуватись норм законодавства України, а представників поліції посилити контроль у цьому напрямку.

Головний спеціаліст-юрист організаційно-юридичного відділу апарату   виконавчого комітету міської  ради Ірина Масненька поінформувала присутніх про  відповідальність, передбачену законодавством України,  за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім   та  заборону грального бізнесу в Україні.

Далі кожен з учасників круглого столу мав можливість висловити власну думку з питань, які обговорювались, та внести пропозиції щодо їх вирішення.

Чимало нарікань було саме на роботу поліції. Насамперед говорили про те, що не проводиться патрулювання міста у вечірній час, особливо у вихідні дні, тут за малої кількості особового складу. варто було б залучати до патрулювання добровільних дружинників. Також зусилля правоохоронних органів та відповідних служб необхідно спрямовувати не тільки на виявлення порушень стосовно продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім, розпивання пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв у громадських місцях, затримання неповнолітніх водіїв скутерів , але й доводити справу до “логічного” її вирішення, тобто притягувати до відповідальності батьків, підприємців, продавців, лише так можна буде досягнути якихось результатів. Частіше проводити рейди у розважальні заклади.

Голова Ради Іллінецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №1 вніс пропозицію власникам торговельних закладів встановити камери відеоспостереження, а управлінню освіти міської ради подбати про встановлення камер у школах. У свою чергу міська влада звернулась з проханням до голів  батьківських комітетів  провести  роз’яснювальну роботу серед батьків про те, що неповнолітні діти не можуть керувати транспортними засобами без відповідного водійського посвідчення, адже це створює загрозу як для них, так і для оточуючих.

Після жвавого обговорення проблеми було прийнято рішення узагальнити всі пропозиції та розробити заходи щодо запобігання шкідливих звичок серед дітей та молоді, а також внести на розгляд депутатів міської ради питання щодо встановлення обмежень на продаж алкоголю у торговельних закладах громади з 20.30 до 9.00.

Усі учасники круглого столу дійшли до спільного висновку, що боротися з проблемою залучення дітей та молоді до вживання алкоголю і тютюнових виробів, азартних ігор, можна лише разом, об’єднавши зусилля влади, закладів освіти, громади, підприємців. У цьому питанні не може бути байдужих, адже недарма народна мудрість каже, що чужих дітей не буває.

Leave a reply