За минулий тиждень на Іллінеччині коронавірус вперше виявлено у 75 осіб

За минулий тиждень на Іллінеччині коронавірус вперше виявлено у 75 осіб
«Щодня за допомогою до сімейних лікарів Іллінецької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини звертається понад 70 жителів громади з симптомами ГРВІ. За проведеними ПЛР дослідженнями протягом останніх 3-4 днів, у майже 50 % хворих підтверджується діагноз COVID-19. Кількість хворих стала інтенсивно зростати з 13 жовтня, – розповідає головний лікар КП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Іллінецької міської ради Олександр Бабушок.- Так, 1 по 7 листопада було відібрано 202 ПЛР-зразків, з яких виявлено позитивний результат у 75 осіб, зокрема 3 дітей. За цей час зареєстровано 11 пневмоній, з них 3 пневмонії внаслідок коронавірусної хвороби. 1 хворого з пневмонією госпіталізовано, 2 – лікуються амбулаторно.
 
Для порівняння Олександр Миколайович наводить такі цифри. За вересень в Іллінецькій міській територіальній громаді було зафіксовано 28 нових випадків захворювання на COVID-19, у жовтні – 129, за перший тиждень листопада – 75 осіб. З початку року кількість померлих по громаді від COVID-19 становить 13 осіб, зокрема 3 іллінчан померли на минулих вихідних. Вони, на жаль, не були вакциновані. Це свідчить про вкрай важкий перебіг нової хвилі захворюваності на COVID-19 (Дельта та Дельта Плюс). Не може не хвилювати і той факт, що хворіють переважно молоді люди та люди середнього віку, є випадки захворювання дітей.
Причинами стрімкого росту захворюваності на COVID-19 лікар із багаторічним досвідом вважає недотримання протиепідемічних заходів та небажання мешканців громади вакцинуватися.
 
Переважна більшість жителів громади не носять захисні маски, не дотримуються правил особистої гігієни, соціальної дистанції. А такі на перший погляд прості речі допомагають вберегтися від хвороби. А головне люди з великою недовірою відносяться до вакцинації. Скептики стверджують, що жодної користі від вакцини немає, лякають негативними наслідками вакцинування, але ми, медики, розуміємо, що єдиним способом зупинити пандемію є масова вакцинація, – зауважує Олександр Миколайович . – Погоджуюсь, що щеплення стовідсотково не вбереже від хвороби, але, в разі захворювання, хвороба протікатиме в легшій формі та без ускладнень.
 
Для перемоги над коронавірусною пандемією важливо мати в громаді колективний імунітет, тобто 70% і більше населення повинно бути вакциноване від коронавірусу. На даний час цей показник становить лише 40 % дорослого населення нашої громади.
 
Медики комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іллінецької міської ради мають усі матеріальні та кадрові ресурси, щоб подвоїти чи потроїти результат по вакцинації.
У наявності в доступній кількості вакцини – Pfizer, AstraZeneca, Coronovac. Всі охочі можуть щепитися як в Іллінцях, та і в старостинських округах.
 
З 9.00 до 17.00 щоденно працює Центр вакцинації населення в м. Іллінці, за адресою: вул.Соборна, 25. В Іллінецькій, Борисівській, Жорницькій, Сороцькій амбулаторіях загальної практики сімейної медицини функціонують постійні пункти щеплення, які працюють з 8.30. до 15.00, Бабинській АЗПСМ – тимчасовий, що працює у вівторок, четвер з 10.00-14.00)”.
 
Коронавірус, як і будь-яку іншу хворобу, краще попередити, ніж лікувати, – наголошує керівник первинної ланки медицини нашої громади.
Leave a reply