Загальні збори громадян жителів сіл Жадани та Сорока

Перший заступник Іллінецького міського голови Олег Дмитрик, заступник начальника управління освіти міської ради Олексій Животівський, начальник відділу земельних відносин міської ради Володимир Сліпчик взяли участь у загальних зборах громадян жителів сіл Жадани та Сорока.

У ході проведення зборів в.о. старости Раїса Кучковська  прозвітувала перед громадою про  проведену роботу у 2016 році та ознайомила сільчан  з планами на 2017 рік. Як зазначила Раїса Григорівна, особлива увага приділялась саме питанням благоустрою населених пунктів. У минулому році за екологічні кошти, які не використовувались,  облаштовано сміттєзвалище та закуплено 8 контейнерів для сміття, 5 з яких встановлено на території сіл Сорока та Жадани. Ще 3 будуть встановлені найближчим часом. Це дасть можливість організувати централізований вивіз сміття, який проводитиме комунальне підприємство «Добробут» міської ради.

За фінансової допомоги ТОВ «Сорочанський мірошник»  та сприяння директора підприємства Станіслава Гостюхіна  виділенно кошти в сумі 200 тисяч гривень на ремонт мосту, котрий сполучає села Сорока–Жадани. Відгукнулись на прохання допомогти будівельним матеріалом для ремонту містка в селі Жадани приватні підприємці брати Кравцеви, самі ж ремонтні роботи провели жителі села Жадани.

Прогрейдеровано та підсипано дороги з грунтовим покриттям по вулицях Козацька, Сонячна в селі Жадани, в селі Сорока – Прибережна, Гагаріна, Березинська, Садова.

Великою радістю для малечі стало встановлення трьох дитячих майданчиків: в селі Жадани на вулицях Залізничній та Центральній, в с. Сорока на вулиці Гагаріна. Кошти на їх облашування були виділені сільгоспвиробниками – Віктором Андріяшем, Олегом Наконечним, Володимиром Колесником, за що їм вдячні батьки й діти. Допоміг виготовити та встановити майданчики, виготовив лавочки для автобусних зупинок  депутат Іллінецької міської ради Володимир Полуденний. Взагалі в.о. старости відзначила, що депутат бере активну участь у громадському житті сіл Жадани та Сорока та зробив значний внесок для розвитку громади.

Великий об’єм робіт у населених пунктах, що входять до складу Жаданівського старостату проведено у березні та квітні цього року: розчищено та обрізано гілля по вул. Гагаріна, Залізничній, Центральній, підбілено дерева, обгороджено дитячий майданчик та місце, де розташовуватиметься базар. Силами жителів громади проведено  упорядкування кладовищ. Допомогу у вивезені сміття з кладовища в селі Сорока надав  керівник «УкрТехноФосПлюс» Василь Голота.

Раїса Григорівна подякувала усім сільгоспвиробникам, котрі здійснюють свою діяльність на території старостату, та директорові ТОВ «Сорочанський мірошник» Станіславу Гостюхіну за допомогу коштами, технікою, робочою силою, за підтримку школи та дитячого садочка, зауваживши, що без їх допомоги багато що не вдалось би зробити.

Щодо планів на 2017 рік вона розповіла, що виготовлено технічні умови та проводиться робота з виготовлення технічної документації на освітлення вул. Гагаріна в селі Сорока. Підготовлено грантовий проект з утеплення дошкільного навчального закладу «Берізка». У дитячому садочку планується збудувати нову котельню та встановити піролізний котел. Заплановано заміну огорожі біля пам’ятника загиблим воїнам у роки Другої світової війни в селі Жадани.  Вивчається питання щодо побудови водогонів у селах Жадани й Сорока, оскільки кринична вода дуже поганої якості.

Про те, що основними стратегічними завданнями розвитку об’єднаної громади, які ставить перед собою керівництво міської ради, є наближення послуг до жителів сільської громади, забезпечення населення якісним водопостачанням, покращення дорожньої інфраструктури, організація централізованого вивозу твердих побутових відходів, вирішення проблем утилізації сміття та покращення екологічної ситуації у місті та населених пунктах громади, сказав у своєму виступі перший заступник міського голови Олег Дмитрик. Саме на ці проекти виділятимуться кошти в першу чергу.

Серед питань, які порушили присутні на загальних зборах громадян сільчани – ремонт доріг, виділення земельних ділянок учасникам АТО в розмірі 2 га, облаштування дренажних траншей.

 

Leave a reply