Замість путівок – відшкодування послуги із оздоровлення

Постановою правління Фонду соціального страхування України  від 13.07.2017 № 39 затверджено новий Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Цей порядок погоджено з Міністерством охорони здоров’я України.
Про це інформувала на щопонеділковій оперативній нараді за участі заступників міського голови, секретаря міської ради, в.о. старост, начальників управлінь та відділів, працівників апарату міської ради, головного лікаря комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги», директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» Іллінецької міської ради, яку провела заступник міського голови Людмила Трохимець, начальник Іллінецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Галина Бусійок.
Як розповіла Галина Павлівна, метою цього Порядку є запровадження принципу «гроші ходять за людиною» у забезпеченні соціальною послугою за рахунок коштів Фонду застрахованих осіб, що дає людині право самостійного вибору застрахованою особою санаторно-курортного закладу для проходження реабілітації.
Початком цієї роботи є рекомендація лікуючого лікаря та висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я , де людина перебуває на стаціонарному лікуванні, який передається відповідному відділенню Фонду соцстрахування. Працівник Фонду зустрічається із хворим (застрахованою особою) і отримує від цієї особи заяву, яку надсилає санаторно-курортному закладу для узгодження терміну прийому хворого на реабілітаційне лікування. Відшкодування витрат за надані послуги із реабілітаційного лікування, в межах граничних розмірів витрат, здійснюватиметься шляхом оплати цих послуг у формі безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу, відповідно до тристороннього договору між застрахованою особою, відділенням Фонду та санаторно-курортним закладом.
Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації.
Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначатиметься лікуючим лікарем та лікарсько-консультативною комісією, лікувально-профілактичного закладу, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності, але не може перевищувати 24 дні.
За рахунок коштів Фонду застрахованим особам будуть надаватися послуги з реабілітаційного лікування згідно з наступним переліком профілів медичної реабілітації: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіопульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушені перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація, зокрема, підгострий період оперативних втручань на органах травлення, на органах сечостатевої системи та на жіночих статевих органах.
Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.
Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції, має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.
Слід відмітити, що відшкодування витрат з надання послуги із реабілітаційного лікування застрахованих осіб проводить Фонд соціального страхування за рахунок та в межах коштів передбачених бюджетом Фонду на ці цілі шляхом перерахування коштів санаторно-курортному закладу. На весь період стаціонарного та реабілітаційного лікування застрахованій особі видається листок непрацездатності, який також оплачується коштом Фонду соціального страхування.
Таким чином, спільна робота та об’єднання зусиль працівників лікувальних закладів та працівників Фонду з 1 січня 2018 року дасть можливість реалізації адресної допомоги у напрямку соціального захисту працюючих в разі тимчасової втрати працездатності, спрямованої на відновлення здоров’я застрахованих осіб.
Детальнішу інформацію можна отримати в Іллінецькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.
Контактні телефони: 04345-2-34-27 (Іллінці), 04330-2-11-52 (Оратів).

Leave a reply