Зареєстровані безробітні зобов’язані брати участь у суспільно корисних роботах в умовах воєнного стану

Зареєстровані безробітні зобов’язані брати участь у суспільно корисних роботах в умовах воєнного стану
Обов’язок кожного українця боронити Батьківщину та працювати там, де в цьому є потреба. Вінницький ОЦЗ закликає усіх зареєстрованих безробітних до здійснення свого громадянського обов’язку та виконання вимог працівників служби зайнятості щодо забезпечення робочими руками підприємств-замовників суспільно корисних робіт.
 
Суспільно корисні роботи – види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану.
 
Правові та організаційні засади залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, а також питання соціального захисту працездатних осіб, що залучаються до їх виконання, визначені Порядком залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 № 753.
 
Трудова повинність – це короткостроковий трудовий обов’язок на період мобілізації і воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, які виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, що не потребує обов’язкової згоди особи, стосовно якої запроваджується такий трудовий обов’язок.
 
До суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі особи, які не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, зокрема безробітні та інші незайняті особи.
Отже, зареєстровані безробітні зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.
 
У разі відмови без поважних причин, які підтверджуються відповідними документами, від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану реєстрація безробітного припиняється.
 
Україна понад усе!
Leave a reply