Затверджено генеральний план міста

У п’ятницю, 29 вересня, відбулась 20 сесії Іллінецької міської ради 8 скликання, на якій було затверджено основний містобудівний документ – оновлений генеральний план міста. Презентував його начальник відділу житлово-комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Роїк. Він зауважив,  що це стратегічний документ цивілізованого планування території міста на довгостроковий період, який визначає його межі, зони житлової, суспільної, промислової забудови, розвиток інженерно-транспортної інфраструктури та передбачає збереження історико-культурної спадщини. Розробили оновлений генеральний план міста на актуалізованій картографічній основі фахівців державного підприємства «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Дніпромісто». Наступний крок для остаточного завершення цієї роботи – розроблення плану зонування територій та затвердження меж міста.

Іллінецький міський голова Володимир Ящук подякував усім, хто працював над підготовкою генерального плану міста. Володимир Миколайович наголосив, що це надзвичайно важливий документ для подальшого соціально-економічного розвитку Іллінців. Адже наявність генерального плану дасть можливість виділяти земельні ділянки під індивідуальне будівництво, надавати земельні ділянки в межах міста в оренду та продавати з аукціону для розміщення комерційної нерухомості та інші, а це додаткові надходження до бюджету об’єднаної громади. Без генерального плану проводити ці дії було неможливо.

Наступними питаннями, які розглянули депутати, стали: внесення змін до бюджету Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік  і  Програми підтримки воїнів АТО та  правоохоронних органів.  Інформувала  з цих питань начальник фінансового управління міської ради Тетяна Івашківська. Тетяна Миколаївна розповіла, що відповідно до звернення голови районної спілки учасників АТО та ветеранів інших бойових дій Миколи Стельмащука до Дня захисника України з міського бюджету буде виділено матеріальну допомогу родинам загиблих на Сході України воїнів, також планується виділити кошти на ремонт автомобіля УАЗ, котрий буде передано нашим воїнам у зону проведення бойових дій. Для того, аби виділити кошти, необхідно внести відповідні зміни до бюджету та Програми підтримки воїнів АТО.

З інформацією про делегування повноважень Іллінецькій районній державній адміністрації щодо участі в якості замовника  проекту «Сталий збалансований розвиток сільської місцевості Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади на території сіл Жадани та Сорока», який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, виступив перший заступник міського голови Олег Дмитрик. Проект передбачає серйозну фінансову підтримку Європейського Союзу, міська рада готова розробити всі необхідні матеріали для участі в конкурсі, адже  залучення грантових коштів дасть можливість вирішити чимало питань, що стосуються поліпшення умов життя людей в цих населених пунктах. Однак, за умовами конкурсу, проект може подати лише місцевий орган виконавчої влади. Саме тому виникла потреба делегувати повноваження районній державній адміністрації.

З кожного питання депутати прийняли позитивні рішення, підтримавши пропозиції профільних депутатських комісій. Зазначимо, що проведенню засідання сесії передувала скрупульозна робота депутатів у постійних комісіях.

По завершенню сесії від  депутатського корпусу та від себе особисто міський голова привітав депутатів, які присвятили своє життя педагогічній діяльності, з Днем працівника освіти. Побажав успіхів  у нелегкій праці, нових творчих знахідок, міцного здоров’я, творчої енергії та людської поваги, вдячних і сумлінних  учнів.


Leave a reply