Збір лідерів учнівського самоврядування

7 листопада  2018 року в Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся  збір лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Іллінецької міської ОТГ. Програма заходу включала заняття з елементами тренінгу на тему: «СТОП БУЛІНГ: протидія жорстокості та насильства в школі», вибори президента ради старшокласників та затвердження  плану роботи Союзу старшокласників Іллінеччини на 2018-2019 навчальний рік.

Учасників збору, а це 17 шкільних активістів, привітав заступник начальника управління освіти Іллінецької міської ради Животівський Олексій Юрійович. Котрий побажав усім конструктивної роботи, знайти в колі однолітків однодумців та  друзів,  наголосив, що управління освіти відкрите до співпраці та завжди підтримує творчі ініціативи старшокласників.

Організатор та модератор заходу – методист Центру дитячої та юнацької творчості Людмила Ткаченко провела анонімне опитування учасників збору, ознайомила із статистичними даними та основними причинами булінгу.

Агресія і залякування серед школярів стали серйозною проблемою в Україні. За даними дослідження ЮНІСЕФ понад 80% дітей у віці від 11 до 17 років стикалися із цькуванням у закладах освіти, 24% дітей стали жертвами булінгу, а 48% з них нікому не розповідали про ці випадки. Батьки звертаються в поліцію тільки в тих випадках, коли вже завдано тілесних ушкоджень дітям – щонайменше, середньої тяжкості.

За поширеністю булінгу серед 11-15-річних дітей Україна входить до першої десятки європейських країн.

Старшокласники активно обговорили історію з тортом у Харківській школі, відео з Кітоном Джонсом, американським школярем, що зазнав цькування, шукали вирішення ситуацій з шкільного життя. Найголовніше, що зрозуміли учні, що про цю проблему потрібно не мовчати, не стояти осторонь, не бути пасивним спостерігачем, не  робити вигляд, що ти не бачиш.

Завершився збір виборами президента ради лідерів. Ним став учень    10-Б класу Іллінецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Пустовіт Ярослав. Його заступниками стали учні Іллінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Галайко Алла, Герасимчук Соломія, учень Іллінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ткач Денис, учениця  Іллінецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Мазур Ірина, учениця Тягунська ЗОШ І-ІІ ступенів Устимчук Анастасія.

Leave a reply