Збори громадян за місцем проживання у с.Василівка

У населених пунктах Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади розпочато проведення зборів громадян за місцем проживання. Мета яких прозвітувати  перед громадою про проведену роботу за минулий рік та почути й  врахувати думку кожного жителя задля успіху і прогресивного розвитку на майбутнє.

Першими збори відбулись у Василівському старостинському окрузі. На  зустріч  з  жителями сіл Василівка та Кабатня до сільського клубу прибули Іллінецький міський голова Володимир Ящук, заступники міського голови Олег Дмитрик та Людмила Трохимець, начальники управлінь, відділів міської ради та представники районних служб на чолі з першим заступником голови районної державної Володимиром Любаревичем.  Поспікуватись з представниками міської та районної влади прийшло до сільського клубу чимало сільчан.

Розпочались збори відеороликом «Децентралізація: рік по тому», в якому розповідалось про Василівку, його багату історію, гарних, працьовитих людей та про проекти, які було реалізовано протягом  минулого  року.

У своєму звітному виступі перед односельчанами в.о. старости Петро Гринчук розповів про проведену роботу. А за минулий рік зроблено чимало. За сприяння керівництва фермерського господарства «Агро-1» розчищено кладовища у селах Василівка, Кабатня, Талалаївка, проведені роботи щодо кронування дерев біля школи та ФАПу. Таким чином і територію впорядкували, і дрова заготували на декілька опалювальних сезонів для старостату, та місцевих освітнього і медичного закладів. Розчищено лісосмугу на відрізку дороги Іллінці – Василівка. І справді, незважаючи на те, що лише початок весни,  при в’їзді до села, звертаєш увагу на те, що довкола тут чисто, прибрано, охайно. В цьому є також неабияка заслуга старости та керівників фермерського господарства.

За рахунок коштів бюджету міської об’єднаної територіальної міської ради освітлено вулиці Центральну та Партизанську у с.Василівка. Розробляється проектно – кошторисна документація на освітлення вулиць Першотравневої, Гагаріна у с.Кабатня, В. Мазура, Л.Яворської, Прибережної у с.Василівка.  Розчищено  став. Проведено ремонтні роботи у будинку культури, школі, ФАПі. За рахунок коштів із міського бюджету та за підтримки місцевого фермерського господарства проведений частковий ремонт доріг по вулицях Прибережна, Першотравнева, Гагаріна, В. Мазура, Центральна.  Віктор Сандул, керівник ФГ «Агро -1» доклав чимало зусиль і коштів, аби довести до ладу місцевий будинок культури. Сьогодні будівля виглядає досить естетично, оскільки територію біля неї впорядковано і огороджено. У приміщенні ще ведуться ремонтні роботи – відновлюють концертну залу. За сприяння міської ради встановлено сучасний котел для обігріву, замінено вікна і двері.

Взагалі Петро Гринчук зазначив, що будь-які роботи проводяться спільно та за активної участі фермерського господарства «Агро 1», за що подякував голові фермерського господарства Віктору Сандулу та керівнику підприємства Олексію Поступайлу. За потреби господарство допомагає технікою, коштами, робочою силою. З ініціативи голови фермерського господарства організовано безкоштовний  вивіз сміття у селі Василівка.

Подякував Петро Васильович й керівництву Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади  за розуміння проблем населених пунктів Василівського старостату та підтримку у різних ситуаціях.

Запрошений до слова голова міської об’єднаної територіальної громади Володимир Ящук запевнив, що й надалі сприяти новим проектам, спрямованим на поліпшення життя людей.

За довіру, правильний вибір, а також за сумлінну працю подякував жителям старостату й перший заступник голови райдержадміністрації  Володимир Любаревич. Керівники районних та місцевих служб – начальник управління праці та соціального захисту населення Лариса Бурдельна і заступник начальника управління агропромислового комплексу Василь Трішин інформували громадян про соціальні зміни та програми розвитку села в цілому.

Більш детально про сучасні реформи в медицині розповів присутнім Олександр Бабушок, головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради. Зокрема, він пояснив присутнім  для чого необхідно обрати сімейного лікаря та  укласти з ним  договір на обслуговування.

Серед питань, які порушили присутні на загальних зборах сільчани: забезпечення громадського транспортного сполучення до с.Василівка, ремонту доріг, будівництва водогону. Питання про автобус було вирішене майже одразу: він їздитиме двічі на тиждень – у  понеділок і п’ятницю за маршрутом Іллінці – Василівка – Лиса Гора. Були обговорені шляхи вирішення й питання щодо забезпечення сталим водопостачанням.

Жителі старостату попросили зберегти освітній заклад, на що Володимир Миколайович погодився, але з поправкою, що діти мають звикати до сучасних технологій викладання.

Знову заговорили люди й про відсутність поштаря. Проблема досі залишається невирішеною. На що голова об’єднаної громади Володимир Ящук відповів, що вирішити це питання не в його силах, однак пообіцяв підняти його на зустрічах із київськими посадовцями.

Leave a reply